Rosyjska gwiazda ogłosiła zakończenie kariery. "Jestem wdzięczna"

Tatiana Koszeliewa poinformowała w mediach społecznościowych, że kończy sportową karierę. Rosyjska siatkarka ma w dorobku wiele sukcesów, z mistrzostwem świata z 2010 roku na czele.

Seweryn Czernek
Seweryn Czernek
Tatiana Koszeliewa Getty Images / David Ramos/Getty Images / Na zdjęciu: Tatiana Koszeliewa
Tatiana Koszeliewa przed laty była jedną z najlepszych siatkarek świata. Znakomity okres w jej karierze pokrył się z czasem świetności reprezentacji Rosji, co zaowocowało wieloma sukcesami. Największym było mistrzostwo świata, wywalczone w Japonii w 2010 roku.

W trakcie kariery grała głównie w rodzimej lidze, ale ma też na koncie występy w Turcji, Brazylii, Chinach i Włoszech. Właśnie w tym kraju, a konkretnie w Megabox Ond. Savio Vallefoglii, rywalizowała od 2021 roku. Miniony sezon Serie A kobiet zakończyła na ćwierćfinale. Okazuje się, że były to jej ostatnie rozgrywki w sezonie.

Koszeliewa poinformowała bowiem w mediach społecznościowych, że kończy sportową karierę. Rosjanka umieściła długi i przejmujący wpis, dołączając do niego zdjęcia rękopisu owego oświadczenia.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Probierz na polu golfowym. Zobacz, co poszło nie tak

"Jak pożegnać się z czymś, co kocham całą duszą? Czemuś, co nadaje sens każdemu dniowi życia? Niektóre decyzje mogą złamać serce, ale świadomy wybór - to jest wolność, o której często mówię. Dziś chcę ogłosić, że oficjalnie kończę karierę zawodowego sportowca" - napisała.

"Kiedyś kierowało mną pragnienie bycia na szczycie i w tym celu dałam z siebie wszystko dla tego sportu. Cieszę się więc, że mogę zakończyć karierę na własnych warunkach. Bycie nazywaną mistrzem to sukces, ale poczucie bycia mistrzem to prawdziwe zwycięstwo. Siatkówka nie tylko dała mi medale i uznanie, ale ukształtowała mój charakter, dała dumę z reprezentowania mojego kraju na najwyższym poziomie, otworzyła przede mną cały świat, nauczyła mnie inspirować pomysłami, radzić sobie z bólem i udowadniać, że nie ma rzeczy niemożliwych!" - dodała Koszeliewa.

Na koniec 35-latka dołączyła kilka słów podziękowania. "Jestem wdzięczna wszystkim, którzy ze mną pracowali, zainwestowali we mnie swój wysiłek i czas! Cenię, kocham, jestem dumna i jestem nieskończenie wdzięczna za każdą chwilę w tym cudownym świecie zwanym "siatkówką"! - podsumowała.

Koszeliewa może pochwalić się bardzo bogatym dorobkiem. Oprócz wspomnianego mistrzostwa świata wywalczyła też z reprezentacją Rosji dwa złota czempionatu Europy w 2013 i 2015 roku. Dodatkowo została wybrana MVP obu imprez. Najwięcej sukcesów klubowych odniosła z kolei z rodzimymi klubami. 35-latka ma na koncie dziewięć medali mistrzostw Rosji, w tym cztery złote.

Najbardziej wartościowe osiągnięcie w rozgrywkach międzynarodowych osiągnęła z kolei w 2016 roku, kiedy sięgnęła w barwach Eczacibasi Dynavit Stambuł po Klubowe Mistrzostwo Świata. Została wówczas wybrana jedną z dwóch najlepszych przyjmujących.

Zobacz także:
Pokaz mocy Ślepska we własnej hali. Udane otwarcie play-offów
Co z siatkówką w Lubinie? Jest oświadczenie

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Tatiana Koszeliewa to jedna z najlepszych siatkarek w historii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×