Drugoligowiec zagra w PlusLidze? Jest reakcja

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów / Na zdjęciu: siatkarze Agencja Inwestycyjna Stilonu Gorzów
Facebook / Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów / Na zdjęciu: siatkarze Agencja Inwestycyjna Stilonu Gorzów
zdjęcie autora artykułu

W ostatnim czasie prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki i prezes PZPS Sebastian Świderski przekazali, że w przyszłym sezonie tamtejszy Stilon zagra w PlusLidze. Teraz klub opublikował komunikat w tej sprawie.

W tym artykule dowiesz się o:

- Mam przyjemność poinformować, że od przyszłego sezonu w Gorzowie będziemy mieli PlusLigę mężczyzn. Miasto przeznacza na ten projekt 1,2 miliona złotych wsparcia - brzmiały słowa prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego (więcej TUTAJ).

To ogłoszenie było sporą sensacją, bo przecież Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów w tym sezonie walczył jedynie o awans na zaplecze PlusLigi. W dodatku odpadł z fazy play-off po porażce z Anioły UMK Toruń.

Wówczas media obiegła informacja, jakoby w przyszłym sezonie Stilon zajął miejsce KGHM Cuprum Lubin. Doszło nawet do tego, że klub, który zdołał utrzymać się w PlusLidze, opublikował komunikat w tej sprawie. Zaznaczono w nim, że brak wsparcia miasta uniemożliwi rywalizację w najwyższej klasie rozgrywkowej, a także postawi pod znakiem zapytania dalszą przyszłość (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Marcin Gortat zdradza, w jakim stanie zobaczył tatę. "Tak wygląda życie"

Na ten moment nie ma jednak żadnej oficjalnej decyzji we wspomnianej sprawie. Jednak z uwagi na doniesienia medialne Stilon opublikował komunikat, w którym odniósł się do potencjalnego wykupienia licencji Cuprum na grę w PlusLidze.

"W związku z pojawiającymi się licznymi, nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi zarówno klubu Cuprum Lubin SA i Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów Wielkopolski, chcielibyśmy zdementować plotki, jakoby klub z Gorzowa odkupił licencję na grę w Plus Lidze. Z całą stanowczością podtrzymujemy, iż PlusLiga siatkówki zagości od sezonu 2024/2025 w Gorzowie Wielkopolski na zasadach fuzji obu klubów. Prosimy media o wstrzymanie się od rozpowszechniania nieprawdziwych informacji. O wszelkich szczegółach poinformujemy wkrótce na wspólnie zwołanej konferencji obu zainteresowanych klubów" - przekazano.

Tym samym klub z Gorzowa Wielkopolskiego praktycznie wyjaśnił sytuację, do której dojdzie w najbliższym czasie. A więcej konkretów poznamy w momencie, gdy przedstawiciele obu ekip zorganizują wspólną konferencję.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (2)
avatar
Łukasz Siwiński
18.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Trochę lipa. Powinna to być druga drużyna z 1 ligi ewentualnie każda kolejna która by chciała tego awansu.  
avatar
Janusz 7777
17.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Grę w PLUSLIDZE trzeba sobie wywalczyć na boisku, a nie przy zielonym stoliku.