Niespodziewana decyzja brązowego medalisty mistrzostw Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko /  Na zdjęciu: Jan  Firlej, Jurij Semeniuk, Maciej Stępień (nr 4)
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Jan Firlej, Jurij Semeniuk, Maciej Stępień (nr 4)
zdjęcie autora artykułu

Siatkarze Projektu Warszawa nie mieli problemów w rywalizacji o brązowy medal. Podopieczni Piotra Grabana dwukrotnie pokonali Asseco Resovię, zapewniając sobie trzecie miejsce. Po piątkowym meczu, karierę zakończył Maciej Stępień.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=44026]

Maciej Stępień[/tag] dołączył do Projektu Warszawa przed startem sezonu 2022/23, przenosząc się z pierwszoligowej Legii Warszawa. Dla mierzącego 193 cm zawodnika był to powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej, bowiem w rozgrywkach 2013/14 występował w AZS Politechnice Warszawskiej.

Rozgrywający swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w stołecznym KS Metro Warszawa, skąd w pierwszym seniorskim sezonie przeniósł się do wspomnianej AZS Politechniki Warszawskiej. W późniejszym okresie ponownie reprezentował drużynę KS Metro, aby w rozgrywkach 2017/18 dołączyć do Legii Warszawa, z którą wywalczył awans do TAURON 1. Ligi.

W piątek 30-latek odniósł największy sukces w karierze, sięgając po brązowy medal mistrzostw Polski. To drugi krążek w obecnym sezonie, po złotym medalu Pucharu Challenge. Mimo niezwykle udanych ostatnich kilku miesięcy, po spotkaniu z Asseco Resovią Maciej Stępień poinformował, że kończy sportową karierę.

"Będzie kontynuował dalszą karierę zawodową związaną z medycyną" - poinformował Projekt Warszawa na swoim profilu w mediach społecznościowych. "Maćku - dziękujemy za grę w stołecznych barwach, Twój profesjonalizm, wysiłek i wsparcie w najważniejszych momentach! Jeśli kończyć sportową karierę, to tylko medalem" - napisał klub.

Czytaj także: Trudne miesiące dla Grupy Azoty ZAKSA. Klub wydał komunikat

ZOBACZ WIDEO: 88-latek zadziwia. Ujawnił tajemnicę dot. swojego zdrowia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty