Bez wielkich hitów na finiszu drugiego tygodnia rywalizacji w Lidze Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Argentyny
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Argentyny
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę rozegrane zostanie pięć ostatnich spotkań II tygodnia rywalizacji w LN. Wielkich emocji nie należy się spodziewać. W hicie zmierzą się złoci i brązowi medaliści igrzysk olimpijskich z Tokio, faworyta jednak łatwo wskazać.

Na otwarcie niedzielnej sesji Turcy zmierzą się z Niemcami. Ekipa znad Bosforu ma na koncie pierwszy, historyczny triumf. Teraz powinno być łatwiej. Podopieczni Michała Winiarskiego w Fukuoce pokonali jedynie Iran, z drugiej strony byli krok od sprawienia niespodzianki w starciu z gospodarzami. Przegrali dopiero po tie-breaku, co pokazuje, że posiadają spory potencjał. Być może pełnię formy szykują na igrzyska. W obecnej dyspozycji będą jednak faworytem meczu z Turkami.

W dwóch kolejnych meczach faworyta nietrudno wskazać. Słoweńcy i Włosi walczą o olimpijskie przepustki z rankingu FIVB i raczej mogą być spokojni o końcowy wynik. Bułgarzy i Holendrzy potrafią co prawda zaskoczyć, jednak w konfrontacji z ekipami aspirującymi do medali LN 2024 nie powinni mieć zbyt wiele do powiedzenia. W obu starciach realnym scenariuszem wydaje się łatwa wygrana faworytów.

Ostatnie dwie potyczki również nie powinny szczególnie elektryzować kibiców. Co prawda Argentyna to brązowy  medalista igrzysk olimpijskich, a Francja złoty, jednak faworyta łatwo wskazać. Trójkolorowi już kilka tygodni przed igrzyskami olimpijskimi prezentują doskonałą formę. W przeciwieństwie do Albicelestes, którzy chyba skupiają się na walce o miejsce w rankingu FIVB gwarantujące przepustkę do Paryża. Ewentualny triumf w starciu z Les Bleus przysporzyłby wielkich korzyści, jednak takiego scenariusza trudno się spodziewać.

Konfrontacja Kanady z Serbią zakończy drugi tydzień rywalizacji. Plavi praktycznie nie mają szans na występ w Paryżu. W tegorocznej Lidze Narodów wygrali dotychczas tylko dwa mecze, co najlepiej pokazuje, że zespół nie został zbyt dobrze przygotowany do walki o igrzyska olimpijskie.

Plan spotkań w Lidze Narodów - niedziela, 9 czerwca 2024 roku:

Turcja - Niemcy godz. 8.30

Bułgaria - Słowenia godz. 12.30

Włochy - Holandia godz. 17.00

Argentyna - Francja godz. 20.30

Kanada - Serbia godz.00.00

Czytaj także: Kompromitacja arbitrów. Tworzyli własne zasady, Polaków karali kartkami

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: rozchwytywani jak gwiazdy Hollywood! Kulisy meczu z Japonią

Źródło artykułu: WP SportoweFakty