Liderki wrócą do gry. Emocje w Azji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB
Materiały prasowe / FIVB
zdjęcie autora artykułu

Przed reprezentacją Polski trzeci tydzień walki w części zasadniczej Ligi Narodów Kobiet. Jeszcze bez Biało-Czerwonych rozpoczną się we wtorek turnieje w Hongkongu i w Fukuoce.

W ostatnich sezonach reprezentacyjnych kibice z zadowoleniem obserwują odrodzenie Polek na arenie międzynarodowej. Kolejnym kroczkiem do przodu zespołu Stefano Lavariniego może być zwycięstwo w części zasadniczej Ligi Narodów Kobiet. W trzecim tygodniu będzie bronić prowadzenia w tabeli w turnieju w Hongkongu.

Na razie Polkom wiedzie się rewelacyjnie. W ośmiu kolejkach nie pozwoliły sobie na zgubienie ani jednego punktu, a tylko w dwóch spotkaniach przegrały po jednym secie. Rozbudzają w ten sposób nie tylko nadzieję na dobry wynik w klasyfikacji końcowej Ligi Narodów Kobiet, ale również w tegorocznych igrzyskach olimpijskich.

W środę Polska zagra w meczu na szczycie tabeli z Brazylią, a pozostałymi przeciwnikami Biało-Czerwonych w Hongkongu będą Dominikana, Tajlandia i Chiny. Podróż siatkarek na daleki wschód Azji trwała blisko 23 godziny.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?!

Do Hongkongu poleciały takie liderki zespołu jak rozgrywająca Joanna Wołosz, atakująca Magdalena Stysiak, a także przyjmujące Martyny Łukasik i Czyrniańska. Do pełni sił powraca Olivia Różański, dla której również nie zabrakło miejsca w kadrze. Drużyna z Polski przyciąga coraz większe zainteresowanie w miejscach rozgrywania turniejów Ligi Narodów. Trudno się temu dziwić, skoro konsekwentnie pokonuje kolejnych przeciwników.

Drużyny będą rywalizować także w japońskiej Fukuoce. Już we wtorek w niej będzie można zobaczyć mecze USA z Francją, a także Włochy z Kanadą. Skoro oba turnieje zostaną rozegrane w Azji, to kibice w Polsce będą mogli oglądać mecze porankami i wczesnym popołudniem.

Plan na wtorek (11 czerwca) w Lidze Narodów Kobiet:

8:30, USA - Francja  11:00, Niemcy - Dominikana  12:20, Włochy - Kanada  14:30, Bułgaria - Chiny

Terminarz meczów reprezentacji Polski w turnieju w Hongkongu:

12 czerwca (środa): Brazylia - Polska godz. 14:30 14 czerwca (piątek): Dominikana - Polska godz. 11:00 15 czerwca (sobota): Polska - Tajlandia godz. 11:00 16 czerwca (niedziela): Chiny - Polska godz. 14:30

Czytaj także: Pokonały Chemika Police, sięgnęły po Puchar CEV Czytaj także: Brazylia wystawiła rezerwy, żeby specjalnie przegrać. Efekt?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty