Reprezentantka zakończyła karierę sportową. Chce zostać prezesem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Paulina Maj-Erwardt
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Paulina Maj-Erwardt
zdjęcie autora artykułu

Paulina Maj-Erwardt po sezonie 2023/2024 zakończyła swoją przygodę z zawodową siatkówką, ale pozostała przy ukochanym sporcie. Już w niedzielę może się rozstrzygnąć przyszłość byłej reprezentantki Polski.

W tym artykule dowiesz się o:

Na przestrzeni swojej zawodowej kariery Paulina Maj-Erwardt reprezentowała kluby występujące w polskiej lidze. Była związana z BKS-em BOSTIK ZGO Bielsko-Biała, Eneą PTPS Piła, Atomem Trefl Sopot, Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna, Grupą Azoty Chemik Police, Grotem Budowlani Łódź oraz ŁKS-em Commercecon Łódź.

W lutym 2024 roku doświadczona libero wyjawiła w magazynie #7strefa, że po sezonie 2023/2024 zakończy siatkarską karierę. Dodała jednak, że zamierza pozostać przy sporcie, który dał jej tyle sukcesów na polskich i światowych parkietach.

- Mam dużo pomysłów na to, co robić, chyba nawet za dużo, ale w najbliższym czasie będę kandydować na prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej - powiedziała Paulina Maj-Erwardt na antenie Polsatu Sport.

ZOBACZ WIDEO: Zachwyty nad urodą Joanny Jóźwik. "Moje osiągnięcia są sprawą drugorzędną?"

Była kadrowiczka uważa, że nabyła już doświadczenie do pełnienia tak ważnej funkcji. Jako prezes Sparty Złotów, a więc klubu w którym zaczynała się jej siatkarska przygoda, poznała realia funkcjonowania polskiej siatkówki na szczeblu zarządzania.

- Wiem, co się z czym je, jakie mamy problemy i co można zmienić. Gdybym miała moc sprawczą, to myślę, że można byłoby dużo zrobić. Są ludzie w Wielkopolsce, dla których dobro siatkówki jest najważniejsze i mi w tym pomogą - stwierdziła.

W związku z wyborami na prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej 37-latka wystosowała specjalny apel w mediach społecznościowych. Zaprezentowała swój program i zachęciła do głosowania na swoją osobę.

"Już w najbliższą niedzielę tj. 16.06.2024 odbędą się wybory na Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Gorąco zachęcam wszystkich delegatów z Wielkopolski, aby pojawili się na wyborach i oddali swój głos w trosce o dobro siatkówki" - napisała Maj-Erwardt na Facebooku.

Czytaj także: Oficjalnie: oto ranking WTA po Roland Garros Wielkie zmiany w czołówce rankingu ATP

Źródło artykułu: WP SportoweFakty