Memoriał Wagnera dla siatkarzy, Polki też będą miały swój turniej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
zdjęcie autora artykułu

Polski Związek Piłki Siatkowej, po latach zaniedbań, postanowił wziąć na siebie organizację Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej. Dla żeńskiej kadry ma to być impreza podobna rangą do Memoriału Huberta Wagnera w której od lat rywalizują siatkarze.

W trakcie uroczystej konferencji prasowej w hali sportowo-widowiskowej MOSiR Mielec przy ulicy Solskiego, w której udział wzięli między innymi prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Sebastian Świderski oraz Radosław Swół - Prezydent Miasta Mielca, oficjalnie poinformowano o podpisaniu porozumienia w sprawie organizacji turnieju towarzyskiego reprezentacji  Polski siatkarek, który odbędzie się w lipcu. Turniej potrwa od 16. do 19. lipca (z jednym dniem przerwy), a oprócz seniorskiej reprezentacji siatkarek, wezmą w nim udział jeszcze trzy inne, bardzo utytułowane zespoły. Biało-Czerwone pod wodzą Stefano Lavariniego zmierzą się z Serbkami (obecnymi wicemistrzyniami Europy oraz brązowymi medalistkami ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio), Francuzkami (gospodyniami tegorocznych Igrzysk Olimpijskich i złotymi medalistkami Ligi Europejskiej z 2022 r.), oraz z reprezentacją Dominikany, która w zeszłym roku wywalczyła złoto Igrzysk Panamerykańskich.

- Chciałbym oficjalnie poinformować, że turniej odbędzie się pod egidą PZPS i zostanie nazwany Memoriałem Agaty Mróz-Olszewskiej. Od tego roku będziemy się starali, aby móc organizować go cyklicznie, by każdego roku, przed wielkimi imprezami, nasza kadra siatkarek mogła się zmierzyć z innymi wspaniałymi zespołami. W tym roku będą to oczywiście Igrzyska Olimpijskie, więc właśnie ten turniej będzie ostatecznym sprawdzianem formy przed wylotem do Paryża, dlatego serdecznie zapraszam wszystkich kibiców! - powiedział prezes PZPS.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: Polki wracają do gry. Biało-Czerwone dotarły do Hongkongu

Agata Mróz-Olszewska była środkową reprezentacji Polski, dwukrotnie sięgnęła z kadrą po złoto Mistrzostw Europy seniorek (2003, 2005), w barwach narodowych rozegrała łącznie 138 meczów. Zmarła w 2008 r. w wieku 26 lat po walce z chorobą nowotworową. Dla siatkarek nie będzie to pierwsza wizyta w mieleckiej hali, w sierpniu ubiegłego roku Polki na tym obiekcie rozegrały dwa towarzyskie spotkania z reprezentacją Turcji - w pierwszym meczu triumfowały rywalki (3:2), natomiast w drugim zwycięstwo odniosły Biało-Czerwone (3:1). Rozpoczęcie sprzedaży biletów na Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej zaplanowane jest na 25.06.2024.

Harmonogram turnieju:

Wtorek, 16.07: 16:00 Serbia - Francja  18:30 Polska - Dominikana

Czwartek, 18.07: 16:00 Dominikana - Serbia 18:30 Polska - Francja

Piątek, 19.07: 16:00 Francja - Dominikana 18:30 Polska - Serbia

Czytaj także: Miała przed sobą całe życie. 16 lat temu zmarła Agata Mróz-Olszewska

Źródło artykułu: WP SportoweFakty