Wiadomo, jaki klub poprowadzi selekcjoner Polek

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Stefano Lavarini
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Stefano Lavarini
zdjęcie autora artykułu

Stefano Lavarini w sezonie 2024/25 nie będzie trenerem tureckiego Fenerbahce Opet Stambuł. Włoch już oficjalnie wrócił do kraju, bowiem został szkoleniowcem Allianz Vero Volley Monzy.

W tym artykule dowiesz się o:

Brak końcowego triumfu w Lidze Mistrzyń ze strony Fenerbahce Opet Stambuł sprawił, że klub postanowił zmienić szkoleniowca. Tym samym mimo zdobycia mistrzostwa Turcji przygoda Stefano Lavariniego oficjalnie dobiegła już końca.

W czasie meczu reprezentacji Polski z Holandią na Euro 2024 z Turcji napłynęły informacje o zakończeniu współpracy Lavariniego z Fenerbahce. Już wtedy medialne plotki wskazywały, że wróci do swojego kraju i trafi do Allianz Vero Volley Monzy.

Ostatecznie doniesienia te znalazły swoje przełożenie na rzeczywistość, ponieważ Lavarini został już zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec wspomnianego klubu z Włoch. To dla niego powrót po zaledwie rocznej nieobecności w kraju.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się osiągnąć porozumienie ze Stefano. Jestem przekonany, że jest jednym z najlepiej wyszkolonych trenerów na międzynarodowym poziomie. To z pewnością doprowadzi nas do zrobienia kolejnego kroku naprzód na naszej ścieżce rozwoju - podkreślił dyrektor sportowy klubu Claudio Bonati, cytowany przez oficjalne media Vero Volley Monzy.

W latach 2011-2017 Lavarini prowadził Foppapedretti Bergamo i była to dla niego pierwsza praca w roli głównego szkoleniowca. Później w sezonie 2019/20 pełnił tę rolę w klubie Unet E-Work Busto Arsizio. Natomiast od 2020 do 2023 r. był trenerem Igor Gorgonzoli Novary.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: Polki wracają do gry. Biało-Czerwone dotarły do Hongkongu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty