Ze Skry do Norwida. Powrót do Częstochowy po dziewięciu latach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski /  Na zdjęciu: Bartłomiej Lipiński
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Bartłomiej Lipiński
zdjęcie autora artykułu

Exact Systems Hemarpol Częstochowa pochwalił się nowym transferem. Kontrakt z klubem podpisał Bartłomiej Lipiński, który poprzedni sezon spędził w PGE Skrze Bełchatów.

Działacze Exact Systems Hemarpol Częstochowa są bliscy skompletowania kadry na nowy sezon. Kolejnym zawodnikiem, który ma stanowić o sile drużyny jest Bartłomiej Lipiński. To dla niego powrót do Częstochowy po kilku latach. W przeszłości grał on w plusligowym AZS-ie Częstochowa.

Nadchodzący sezon będzie dla Lipińskiego dziewiątym w PlusLidze. Łącznie na ekstraklasowych parkietach rozegrał 223 mecze, w których zdobył 2259 punktów!

Ostatni sezon spędził w PGE GiEK Skrze Bełchatów, w której rozegrał 32 pojedynki, zdobywając aż 410 punktów (343 w ataku, 30 asów serwisowych oraz 37 skutecznych bloków). Wcześniej występował również w Chemiku Bydgoszcz, Cuprum Lublin, Treflu Gdańsk, czy Indykpolu AZS Olsztyn.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: "Złapał nas duży kryzys". Polki bez szans w starciu z Chinkami

- Zdecydowałem się na przyjście do Norwida, ponieważ przekonała mnie wizja zespołu i ambicje dalszego rozwoju klubu. Miałem już okazję grać w Częstochowie, 9 lat temu, gdy zaczynałem swoją przygodę z siatkówką, teraz historia zatacza koło - powiedział oficjalnej stronie Norwida.

- Nie ukrywam, że w wyborze klubu duże znaczenie miał również aspekt rodzinny, gdyż moja Żona pochodzi z Częstochowy i tutaj jest nasz rodzinny dom. Cieszę się bardzo, że mój 10 sezon będzie akurat w Norwdzie, gdyż zawsze chciałem grać w mieście, w którym żyje. Kibiców zapraszam serdecznie na mecze i do wspierania naszej drużyny w nadchodzącym sezonie - zakończył przyjmujący Bartłomiej Lipiński.

Lipiński jest dziesiątym zawodnikiem, który w sezonie 2024/25 zagra w zespole z Częstochowy. Wcześniej podpisano umowy z rozgrywającymi Quinnem Isaacsonem i Tomaszem Kowalskim, przyjmującymi Damianem Kogutem i Miladem Ebadipourem, środkowymi Bartoszem Schmidtem, Danielem Popielą i Sebastianem Adamczykiem oraz atakującymi Patrikiem Indrą i Mateuszem Borkowskim. Trenerem będzie Cezar Douglas Silva.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty