Ucieczka przed Włochami trwa w najlepsze! Zobacz ranking FIVB po meczu Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Wilfredo Leon
Materiały prasowe / FIVB / Wilfredo Leon
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski pokonała w trzech setach reprezentację Argentyny. Biało-Czerwoni nad drugimi w rankingu FIVB Włochami mają już 58,71 pkt. przewagi. To też świetny prognostyk w perspektywie rozstawienia w losowaniu turnieju olimpijskiego.

W tym tygodniu dobiega końca faza zasadnicza Ligi Narodów mężczyzn. Polacy, jako gospodarz finałów, mają zapewniony awans do decydującej fazy rozgrywek. Biało-Czerwoni walczą jednak o zajęcie pierwszego miejsca po trzech turniejach premierowego etapu VNL.

Podopieczni Nikoli Grbicia przewodzą w światowym rankingu FIVB, a środowy mecz z Włochami (wygrany 3:0) pozwolił na odskoczenie mistrzom świata na 56,54 pkt. Włosi po zwycięstwie z Bułgarią zanotowali minimalny zysk w postaci 1,88 pkt. Przed piątkowym pojedynkiem z Argentyńczykami przewaga Biało-Czerwonych nad zawodnikami z Półwyspu Apenińskiego wynosiła zatem 54,66 pkt.

Starcie z Albicelestes okazało się być dla polskich siatkarzy jedynie formalnością. Wilfredo Leon i spółka uporali się z zawodnikami z Ameryki Południowej w trzech setach (więcej tutaj) i dołożyli do swojego dorobku w światowym rankingu 4,05 pkt. Przewaga nad Włochami wzrosła zatem do 58,71 pkt.

Pozycja lidera klasyfikacji zagwarantuje mistrzom Europy rozstawienie w losowaniu grup turnieju olimpijskiego.

Na zdjęciu: Ranking FIVB
Na zdjęciu: Ranking FIVB

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: "Złapał nas duży kryzys". Polki bez szans w starciu z Chinkami

Źródło artykułu: WP SportoweFakty