Rywal AZS-u Częstochowa wygrywa

Ubiegłoroczny zdobywca pucharu Niemiec, również w tym roku nie zwalnia tempa. Tym razem pokonał drużynę Netzhoppers Königs Wusterhausen, która obecnie zajmuje szóste miejsce w Bundeslidze.

Marek Grzebyk

Przeciwnik akademików do tej pory w lidze przegrał tylko dwa mecze, natomiast ich ostatnie zwycięstwo dało im awans do ćwierćfinału pucharu Niemiec.

Wprawdzie na początku spotkania zawodnicy Netzhoppersg grali bardzo skutecznie, jednak przy wyniku 17:17 Generali Haching sprawiło im wiele problemów zagrywką dzięki czemu wygrali całą partię 25:21.

Drugi set był jednostronnym widowiskiem, w którym klasę pokazali zawodnicy Generali.

W trzecim secie znów z dobrej strony pokazali się zawodnicy z Wusterhausen, jednak brak skuteczności w ataku i własne błędy doprowadziły do porażki także w tej partii.

Generali Haching - Netzhoppers Königs Wusterhausen 3:0 (25:21, 25:15, 25:20)