Byli o krok od porażki! Blok i as uratowały Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Na zdjęciach: Bartosz Kurek oraz
WP SportoweFakty / Na zdjęciach: Bartosz Kurek oraz

Do pewnego momentu niedzielny mecz z USA wyglądał fatalnie dla reprezentacji Polski. Kluczowa była końcówka trzeciego seta, podczas której błysnęli Jakub Kochanowski i Bartosz Kurek. Właśnie oni przyczynili się do pościgu Biało-Czerwonych.

W tym artykule dowiesz się o:

Na tablicy wyników było 0:2 dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych i 26:26 w trzecim secie, a jeszcze kilka chwil wcześniej rywale Polaków mieli "meczbola".

Wydawało się, że punkt zdobędą Amerykanie, którzy zagrali "pajpem". Wtedy jak z podłogi wyrósł Jakub Kochanowski. Środkowy Projektu Warszawa zanotował punktowy blok.

Jakby tego było mało, w następnej akcji świetnie zaserwował Bartosz Kurek. Piłka po jego zagraniu trafiła prosto w linię. Sytuacja nie należała do oczywistych, bo o wszystkim zadecydował "video challenge". Doświadczony siatkarz obejrzał powtórkę i uniósł ręce w geście zwycięstwa.

"Świetny blok Kochanowskiego, a potem as serwisowy Kurka" - czytamy w opisie nagrania opublikowanego przez Polsat Sport (zobaczysz je na dole).

Sytuacja reprezentacji Polski była znacznie lepsza, ale wciąż pozostawiała wiele do życzenia. Aczkolwiek podopiecznym Nikoli Grbicia udało się doprowadzić do tie-breaka, w którym nie dali większych szans Amerykanom.

Biało-Czerwoni w niedzielę rozegrali ostatnie spotkanie towarzyskie przed nadchodzącymi igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. Przypomnijmy, że wicemistrzowie świata zagrają w grupie z Egiptem, Brazylią i Włochami. Pierwszy mecz już w sobotę, 27 lipca, z Egipcjanami o godz. 17.00.

Zobacz też: Martwiące obrazki przed igrzyskami w Paryżu. Tego dawno nie widzieliśmy w reprezentacji Polski [OPINIA] Polacy wyraźnie przegrywali. Znów doprowadzili do tie-breaka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty