Światowe media o tym, co stało się w meczu Polska - USA

PAP / Adam Warżawa / reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski w fantastycznym stylu odwróciła losy meczu z Amerykanami i z wyniku 0:2 doprowadziła do 3:2. Fakt ten nie umknął światowym mediom.

W tym artykule dowiesz się o:

W niedzielę (21 lipca) reprezentacja Polski rywalizowała z reprezentacją USA w ostatnim meczu towarzyskim przed wylotem na igrzyska olimpijskie. Początek spotkania zupełnie nie układał się po myśli Biało-Czerwonych.

Podopieczni Nikoli Grbicia dopiero po dwóch setach doszli do głosu. Ze stanu 0:2 najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie w tie-breku nie dali szans rywalom. Zwycięstwo Polaków zostało odnotowane w zagranicznych mediach.

"Reprezentacja USA mężczyzn rozegrała pięć setów z numerem jeden na świecie, Polską, w których uległa (25:18, 25:23, 26:28, 22:25, 8:15) w przedolimpijskim sprawdzianie w Gdańsku" - czytamy na portalu usavolleyball.org.

Z kolei dziennikarze worldofvolley.com zwrócili uwagę na fakt, że reprezentacja Polski zdołała odwrócić losy meczu, choć była już w sytuacji bardzo trudnej.

"W emocjonującym meczu towarzyskim, który odbył się w Gdańsku, Polska wygrała ze Stanami Zjednoczonymi 3:2. Amerykanie zdominowali pierwsze dwa sety, ale gospodarze dokonali niezwykłego powrotu i wygrali mecz" - napisano.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej Biało-Czerwoni musieli uznać wyższość Japończyków (2:3). Starciem z Amerykanami Polacy zakończyli przygotowania do igrzysk olimpijskich.

Na imprezie w Paryżu podopieczni Grbicia zmierzą się w grupie B z Włochami, Brazylią i Egiptem. Z kolei USA znalazło się w grupie C z Japonią, Argentyną i Niemcami.

Igrzyska olimpijskie rozpoczną się 26 lipca, a zakończą 11 sierpnia.