Dobra i zła wiadomość. Zobacz tabelę po meczu Polski

PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Reprezentanci Polski w siatkówce mężczyzn zagrali w środę po raz drugi w igrzyskach olimpijskich Paryż 2024. Wygrana 3:2 z Brazylią zapewniła awans do ćwierćfinału, ale Biało-Czerwoni nie są już liderami w tabeli.

W środę zanosiło się na zdecydowanie trudniejsze zadanie niż w wygranym 3:0 meczu na inaugurację przeciwko Egiptowi. Drugim przeciwnikiem Polski w grupie B była utytułowana Brazylia, która kilkakrotnie w przeszłości przystępowała w wysokiej formie do dużych imprez siatkarskich.

Podopieczni Nikoli Grbicia przegrali pierwszego i trzeciego seta, ale odpowiadali w parzystych partiach, doprowadzając do tie-breaka. W piątym secie Polska była mocniejsza niż Brazylia i ostatecznie zwyciężyła 3:2 w trudnym meczu.

Polska zapewniła sobie w ten sposób awans do ćwierćfinału. W grupie jest na drugim miejscu za Włochami, ale z bezpieczną przewagą nad Brazylią i Egiptem. W ostatniej kolejce Biało-Czerwoni będą mieć jeszcze możliwość wyprzedzenia Italii, ponieważ zagrają z nią w bezpośrednim meczu.

Rywalizacja toczy się w trzech grupach. Z każdej z nich do ćwierćfinałów awansują zespoły z miejsc pierwszego i drugiego. Najlepsza ósemka igrzysk olimpijskich 2024 zostanie uzupełniona przez dwa zespoły z trzech miejsc.