Fatalne sceny na meczu Polaków. Nagła cisza w hali

PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Paweł Zatorski potrzebował pomocy w meczu z USA

Siatkarska reprezentacja Polski mierzyła się z ekipą USA w ramach półfinału Letnich Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. W trakcie tego spotkania nagle na parkiet upadł Paweł Zatorski.

W środowe popołudnie Biało-Czerwoni rozgrywali ważny mecz w ramach turnieju olimpijskiego w Paryżu. Ich przeciwnikami była mocna ekipa USA. To oznaczało, że przed naszymi siatkarzami będzie bardzo trudne zadanie, a przecież stawką tego starcia był finał.

Do groźnie wyglądającej sytuacji doszło przy stanie 13:9 w III secie meczu Polska - USA. Wracający na swoją pozycję Paweł Zatorski zderzył się z Marcinem Januszem. Gra została przerwana, a naszemu libero udzielono pomocy medycznej.

Powtórki telewizyjne pokazały, że Zatorski otrzymał przypadkowy cios w bark. To było jednak dla niego bardzo bolesne. Po trwającej parę minut przerwie "Zati" powrócił do gry, ale było widać, że odczuwa pewien dyskomfort.

Amerykanie bezwzględnie wykorzystali problemy Polaków. Posyłali mocne zagrywki, czym utrudniali zadanie Zatorskiemu i innym naszym przyjmującym. Szybko zbudowali sporą przewagę i pewnie wygrali trzeciego seta, obejmując prowadzenie w meczu 2-1.

To nie był jeszcze koniec złych informacji. Jak się później okazało, zderzenie z Zatorskim źle odczuł także Janusz. Nasz rozgrywający przekazał sztabowi na początku czwartej partii, że nie może już dalej kontynuować gry.

Janusz opuścił boisko, a na parkiecie pojawił się jego zmiennik Grzegorz Łomacz. Jak przekazał potem komentator TVP Sport, nasz pierwszy rozgrywający był opatrywany na ławce rezerwowych, narzekając na ból pleców.

Mimo poważnych problemów i niekorzystnego wyniku 1:2 po trzech setach Biało-Czerwoni odwrócili losy meczu i wygrali ostatecznie 3:2 (więcej tutaj).