Drugi medal w historii. Sprawdź miejsce Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/Ritche B. Tongo / Na zdjęciu: Bartosz Kurek
PAP/EPA / EPA/Ritche B. Tongo / Na zdjęciu: Bartosz Kurek

Francuzi ponownie mistrzami olimpijskimi w siatkówce. "Trójkolorowi" obronili tytuł z Tokio. Poznaliśmy tym samym końcową klasyfikację turnieju. Sprawdź, które miejsce zajęła reprezentacja Polski.

Siatkarze reprezentacji Polski na pięciu kolejnych igrzyskach z rzędu odpadali w ćwierćfinale. Dopiero w Paryżu udało się przełamać tę "klątwę". Biało-Czerwoni pokonali Słowenię i dotarli do strefy medalowej.

Następnie w niesamowitych okolicznościach wygrali ze Stanami Zjednoczonymi. W finale zmierzyli się z gospodarzami turnieju - Francuzami. "Trójkolorowi" okazali się zbyt mocni. Pokonali Biało-Czerwonych bez straty seta (3:0).

Obronili zatem tytuł wywalczony przed trzema laty w Tokio. Polacy po raz pierwszy od 48 lat zakończyli igrzyska z medalem - tym razem srebrnym.

Na najniższym stopniu podium stanęli Amerykanie, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali Włochów (3:0).

Przypomnijmy, że w turnieju wzięło udział 12 zespołów. Najpierw odbyła się faza grupowa. Z każdej z trzech grup bezpośredni awans wywalczyły po dwie najlepsze ekipy. Stawkę ćwierćfinałów uzupełniły dwie drużyny z trzecich miejsc.

Klasyfikacja końcowa turnieju siatkarzy: 1. Francja 2. Polska 3. Stany Zjednoczone 4. Włochy 5. Słowenia 6. Niemcy 7. Japonia 8. Brazylia 9. Serbia 10. Kanada 11. Argentyna 12. Egipt

Źródło artykułu: WP SportoweFakty