Liga grecka: Koniczynki z kolejną wiktorią na koncie

Kolejny dobry mecz Panathinaikosu Ateny w lidze greckiej. Tym razem popularnym Koniczynkom nie sprostał team AO Kifisias. Paweł Zagumny i jego koledzy rozprawili się ze swoimi przeciwnikami w 72 minuty, dzięki czemu zachowali fotel lidera w tabeli.

Joanna Seliga

Innego wyniku wprost nie można się było spodziewać. Panathinaikos Ateny stanął bowiem w szranki z nie najlepiej radzącym sobie w tegorocznych rozgrywkach zespołem AO Kifisias. Mecz ten przebiegał więc pod dyktando gości, których dominacja nie podlegała najmniejszym choćby wątpliwościom.

Zawodnicy AO mieli swoje szanse tylko i wyłącznie w drugiej odsłonie tego pojedynku. Prowadzili nawet trzema oczkami na drugiej przerwie technicznej (16:13). Ostatecznie to jednak Wszechateńscy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, przez co ich rywale wyraźnie stracili ochotę do gry.

Wyśmienity występ zanotował na swoim koncie Paweł Zagumny, który zdobył w sumie 5 punktów (po 1 w bloku i zagrywce oraz 3 z kiwki). Bardzo dobrze spisał się też rewelacyjny Ntonas, który próbkę swoich nieprzeciętnych możliwości pokazał w niedawno rozegranej konfrontacji z Jastrzębskim Węglem w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W ligowej potyczce z AO Kifisias mógł on się cieszyć z ugrania 17 oczek. Na pochwały zasługuje również Guillaume Samica - zdobywca 14 punktów. Z kolei po stronie gości wyróżnił się Ricardo Roim Micieli (12 oczek).

AO Kifisias - Panathinaikos Ateny 0:3 (18:25, 23:25, 18:25)