Serie A2: Ciężka przeprawa zespołu Kubiaka

Pallavolo Padova Michała Kubiaka po meczu 11. kolejki Serie A2 spadła o jedną pozycję w zestawieniu, choć zwyciężyła. Jednakże tylko za dwa punkty - tylko, bo podopieczni Lorenzo Bernardiego byli faworytami i podejmowali zespół z dołu tabeli, Katay Geotec Isernię. A po ubiegłotygodniowej porażce w tie-breaku z M. Romą Volley można się było spodziewać krótszego spotkania.

Anna Dmochowska

Siatkarze pod wodzą trenera Lorenzo Bernadiego nie za dobrze weszli w mecz. To rywale przez dłuższy czas prowadzili w pierwszym secie, ale Pallavolo Padovie udało się wygrać tę odsłonę. Potem jednak lepiej wiodło się przyjezdnym: uzyskiwali bezpieczne prowadzenie, które utrzymywali do końca dwóch kolejnych partii. W czwartym secie skutecznie grali środkowi gospodarzy, Manuele Cricca i Givanni Polidori, znacznie pomagając w doprowadzeniu do wyrównania stanu spotkania. Tie-break należał już do gospodarzy.

Michał Kubiak nie pojawił się na boisku w meczu przeciwko zespołowi Katay Geotec Isernia. Co prawda, polski przyjmujący znalazł się w meczowej dwunastce, ale trener Bernardi powstrzymał się jeszcze z wprowadzaniem go na parkiet.

Po 11. kolejkach Serie A2 zmieniło się też prowadzenie w tabeli, które objął zespół BCC NEP Castellana Grotte. Wyprzedza o dwa punkty dotychczasowego lidera M. Romę Volley, który zaliczył pierwszą porażkę w sezonie - i to bardzo bolesną, bo w trzech setach. Pallavolo Padova zaś po 11. kolejkach zajmuje 8. lokatę.

Wyniki 11. kolejki Serie A2:
Pallavolo Padova - Katay Geotec Isernia 3:2 (25:22, 20:25, 19:25, 25:23, 15:13)
Samgas Crema - Zinella Bologna 3:1 (18:25, 25:17, 28:26, 25:23)
Codyeco S. Croce - Cittŕ di Castello Pallavolo 3:0 (25:22, 25:18, 25:21)
Bassano Volley - Marcegaglia Ravenna 0:3 (20:25, 23:25, 18:25)
Globo Banca Popolare del Frusinate Sora - M. Roma Volley 3:0 (25:22, 25:16, 28:26)
BCC-NEP Castellana Grotte - Edilesse Cavriago 3:0 (25:22, 25:15, 25:20)
Canadiens Mantova - Quasar Massa Versilia 1:3 (25:20, 22:25, 19:25, 18:25)
Pauzuje: Nava Gioia del Colle