Liga grecka: Panathinaikos Ateny stracił fotel lidera

Pomyślną passę klubu polskiego reprezentanta Pawła Zagumnego, Panathikaikosu Ateny, przerwał EA Patron, który w 11. kolejce ligi greckiej wygrał z Koniaczynkami po pięciosetowym boju. Tym samym Wszechateńscy utracili prowadzenie w tabeli, dając się wyprzedzić Olympiacosowi Pireus.

Joanna Seliga

11. kolejka spotkań greckiej ligi nie była dla klubu Pawła Zagumnego zbyt udana. Panathinaikos Ateny nie sprostał bowiem klubowi EA Patron. Mimo że Koniczynki zdołały przy wyniku 0:2 w setach doprowadzić do tie-breaka, decydujący cios zadali przyjezdni, w szeregach których niepodzielnie królował Bojan Jordanow.

W pierwszych dwóch partiach zdecydowanie dominowali goście, którzy o głowę przewyższali swoich przeciwników przede wszystkim w ataku. Wszystko wskazywało na to, że mecz ten zakończy się na trzech stosunkowo szybkich setach. Jednak sytuacja uległa w trzeciej odsłonie konfrontacji zdecydowanej przemianie. Popularny "Guma" i jego koledzy podjęli rękawicę i wzięli sprawy w swoje ręce, dzięki czemu ich łupem padły kolejne dwa sety. Tie-break należał już jednak do przyjezdnych, którzy w decydującym momencie zwarli szeregi i wygrali do 11.

Najlepiej spośród siatkarzy Panathinaikosu spisał się Liberman Agamez, zdobywca 20 punktów. Kroku dotrzymywał mu także Guillaume Samica, który zapisał na swoim koncie tylko cztery oczka mniej (16). Natomiast Paweł Zagumny ugrał cztery punkty (3 w bloku, 1 w ataku), zaś jego gra była dobrze poukładana, czego dowodem są pokaźne zdobycze punktowe jego kolegów.

Z kolei prym wśród zawodników EA Patron wiódł Bułgar Bojan Jordanow, który zdobył 27 oczek, grając przy tym na imponującej skuteczności w ataku. Wyniosła ona aż
69 proc. Jordanow był zdecydowanie najjaśniej świecącą gwiazdą na parkiecie.

Porażka Koniczynek zadecydowała o ich spadku na drugie miejsce w tabeli ligi greckiej. Korzystny dla siebie wynik wykorzystali bowiem gracze Olympiacosu Pireus, którzy w ostatniej potyczce nie dali szans zawodnikom najsłabszego jak na razie Finikasu Syros, wygrywając z nimi bez straty seta.

Panathinaikos Ateny - EA Patron 2:3 (23:25, 22:25, 25:16, 25:16, 11:15)