Liga grecka: Panathinaikos Ateny wciąż w kapitalnej dyspozycji

W szranki w 13. kolejce ligi greckiej stanęły ekipy Panathinaikosu Ateny oraz PAOK-u Saloniki. Mimo że Wszechateńscy grali na wyjeździe, nie mieli większych problemów z pokonaniem oscylujących w okolicy środkowej części tabeli gospodarzy, pewnie wygrywając 3:0. Co ważne, w pojedynku świetnie zaprezentował się polski rozgrywający, Paweł Zagumny.

Joanna Seliga

Wydawać by się mogło, iż potyczka trwająca 78 minut nie może obfitować w wielkie emocje. To po części prawda, gdyż próżno byłoby w niej szukać niesamowitych zwrotów akcji, aczkolwiek należy przyznać, że losy tego spotkania mogły się potoczyć zupełnie inaczej, gdyż przysłowiowe pięć minut mieli także i zawodnicy reprezentujący barwy teamu gospodarzy.

Panathinaikos Ateny jest już jednak na tyle doświadczoną ekipą, że potrafił w zarówno pierwszej, jak i trzeciej odsłonie meczu zniwelować straty i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Spory był w tym udział polskiego rozgrywającego, Pawła Zagumnego, który rozegrał we środę fantastyczne zawody. Polak dostał od greckich ekspertów niesamowicie wysoką notę (9,5), która zdecydowanie wyróżniała się na tle not innych graczy. Zdobył w sumie 3 punkty (wszystkie w ataku) i choć dwie z jego pięciu kiwek nie znalazły drogi do parkietu po stronie PAOK-u Saloniki, w jego postawie należałoby wyróżnić przede wszystkim kąśliwą zagrywkę, a także dokładne i przemyślane rozprowadzenie ataku.

Najlepiej punktującymi zawodnikami, tak pośród siatkarzy Panathinaikosu, jak i wszystkich występujących na parkiecie, byli Liberman Agamez oraz Guillaume Samica, którzy zapisali na swoim koncie odpowiednio 23 i 16 oczek.

Mimo stosunkowo gładkiego zwycięstwa 3:0, Koniczynki nie odzyskały prowadzenia w tabeli ligi greckiej, bowiem takim samym wynikiem w 13. kolejce może się pochwalić prowadzący jak na razie Olympiacos Pireus.