Serie A1: Porażka Itasu po kiepskim tie-breaku, kolejne trzy punkty Maceraty

Zmienne jest szczęście zespołów Polaków w 9. kolejce rundy rewanżowej. W niedzielę Itas Diatec Trentino Łukasza Żygadły po pięciosetowym boju, uwieńczonym kiepskim tie-breakiem w wykonaniu podopiecznych Radostina Stojczewa, przegrał z Trenkwalderem Modeną. Lube Banca Marche Macerata zaś dość spokojnie wygrała 3:1 z beniaminkiem Serie A1, Andreoli Latiną.

Anna Dmochowska

Czwartą w tym sezonie porażkę poniósł Itas Diatec Trentino Łukasza Żygadły. Zespół Polaka zmierzył się z Trenkwalderem Modena i po pięciosetowej walce musiał uznać wyższość rywali. Jedynie w drugim secie szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na druga stronę - w pozostałych drużyna, która wywalczyła sobie choćby lekką przewagę po pierwszej przerwie technicznej, wygrywała partię. Tie-breaka zaś od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze, którzy już na jego początku prowadzili 5:1. Przewagę utrzymali do końca i w rezultacie wygrali spotkanie. I nie pomogła podopiecznym Radostina Stojczewa jak zwykle skuteczna gra Osmany'ego Juantoreny czy Mateja Kazijskiego, bo chociażby Leandro Vissotto w tym pojedynku spisywał się słabiej. A po przeciwnej stronie siatki świetnie zgrała się para Mikko Esko-Angel Dennis - ten drugi został wybrany MVP spotkania (zdobył 28 pkt). Łukasz Żygadło w tym meczu nie pojawił się na boisku.

Lepiej poszło Lube Banca Marche Maceracie Sebastiana Świderskiego. Ale i rywal był zdecydowanie łatwiejszy - podopiecznych Ferdinando De Giorgiego podjął bowiem beniaminek, Andreoli Latina. W dwóch pierwszych setach przyjezdni zdominowali grę, szybko wypracowując kilkupunktowe prowadzenie. W kolejnej odsłonie to gospodarze odskoczyli na kilka oczek, głównie dzięki skutecznym zagrywkom. Ten element zdecydowanie nie leżał za to rywalom, dzięki czemu tę partię wygrali siatkarze Andreoli Latiny. Czwarta odsłona ponownie potoczyła się po myśli graczy z Maceraty i to oni triumfowali w tym pojedynku. Tradycyjnie już w zespole Lube brylował Igor Omrcen, zdobywca 30 punktów, wybrany MVP spotkania. Sebastian Świderski na razie ciągle obserwuje grę swoich kolegów z kwadratu dla rezerwowych.

Przypomnijmy jeszcze, że spotkania 9. kolejki rundy rewanżowej rozpoczął sobotni pojedynek Prismy Taranto z Tonno Callipo Vibo Valentią. Zespół Zbigniewa Bartmana wygrał go 3:2.

Wyniki 9. kolejki rundy rewanżowej Serie A1:
Prisma Taranto - Tonno Callipo Vibo Valentia 3:2 (26:24, 28:26, 28:30, 15:25, 15:13)
Trenkwalder Modena - Itas Diatec Trentino 3:2 (25:23, 23:25, 25:20, 18:25, 15:12)
Yoga Forlì - Acqua Paradiso Monza 0:3 (23:25, 20:25, 21:25)
Marmi Lanza Verona - CoprAtlantide Piacenza 3:1 (29:27, 28:26, 23:25, 25:18)
Andreoli Latina - Lube Banca Marche Macerata 1:3 (17:25, 20:25, 25:22, 20:25)
Aran Cucine Abruzzo Pineto - Sisley Treviso 0:3 (25:27, 18:25, 16:25)
Esse-ti Carilo Loreto - Rpa-Luigibacchi.it Perugia 0:3 (19:25, 18:25, 21:25)
Pauzuje: Bre Banca Lannutti Cuneo