LM: Fenerbahce broni honoru tureckiej siatkówki, zacięte włoskie derby

FenerbahceAcibadem Stambuł rozgromiło 3:0 Zarzecze Odincowo, a Scavolini Pesaro z Katarzyną Skowrońską w składzie pokonało 3:2 Volley Bergamo w czwartkowych meczach play off 6 Ligi Mistrzyń. O ile w parze turecko-rosyjskiej sprawa awansu jest już raczej przesądzona, o tyle rywalizacja pomiędzy włoskimi drużynami zapowiada się pasjonująco.

Ag Sta
Ag Sta

Zarzecze Odincowo - FenerbahceAcibabem Stambuł 0:3 (20:25, 15:25: 24:26)

Zarzecze
: Walewska, Żadan, Pequeno, Bogaczewa, Fajewa, Koszeljewa, Kruczkowa (libero) oraz Markowa, Szmelewa, Lisowskaja, Pankowa

Fenerbahce: Dirickx, Tokatlioglu, Gamowa, Rasna, Osmokrovic, Erdem, Nihan (libero) oraz Soroglu, Dikmen

Po wtorkowej porażce VakifuGunesTTelekom z Asystelem Novara kibice w Turcji mogą odetchnąć z ulgą. Honoru tureckiej siatkówki obroniło FenerbahceAcibadem, które na wyjeździe pokonało 3:0 rosyjskie Zarzecze Odincowo. Wydaje się mało prawdopodobne, by drużyna z Rosji grając na gorącym tureckim terenie zdołała wygrać cztery sety, wiec w tej parze sprawa awansu jest już raczej przesądzona.

---

Volley Bergamo - Scavolini Pesaro 2:3 (25:20, 25:27, 26:24, 18:25, 12:15)

Bergamo
: Ortolani, Furst, Piccinini, Arrighetti, Lo Bianco, Del Core, Merlo (libero) oraz Serena, Fanizi

Scavolini: Usic, Garzaro, Skowrońska, Ferretti, Costagrande, Guiggi, Wijnhoven (libero) oraz Mari, Boscoscuro, Saccomani

Pojedynek Volley Bergamo ze Scavolini Pesaro był prawdziwą siatkarską ucztą, w której 3:2 tryumfował zespół Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. Polka w tym spotkaniu atakowała ze skutecznością 49 proc. i zdobyła 24 oczka (więcej punktów, bo 27 zdobyła tylko Costagrande. Sprawa awansu do Final Four wciąż jest jednak otwarta. Przypomnijmy, że oba zespoły również w zeszłorocznej Lidze Mistrzyń spotkały się na tym samym etapie rozgrywek. O losach awansu musiał przesądzać złoty set, wygrany przez Bergamo 15:11. Drużyna ta kilka tygodni później tryumfowała w całej LM.