Serie A2: Kubiak w bandażu nie pomógł Padovie

Trzynasta kolejka rundy rewanżowej Serie A2 okazała się pechowa dla drużyny Michała Kubiaka. Jego Pallavolo Padova po raz trzeci z rzędu przegrała po tie-breaku, tym razem z dwunastą w tabeli Canadiens Mantovą. Porażka oznacza, że na dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej ekipa z Padwy trochę skomplikowała sobie drogę do fazy play-off.

W tym artykule dowiesz się o:

Pallavolo Padova dobrze weszła w niedzielne spotkanie. Gładko wygrała pierwszą partię, szybko uzyskując zdecydowane prowadzenie (8:3, 16:9). W drugiej było już ciężej, wyrównana walka toczyła się do drugiej przerwy technicznej, ale w końcówce podopieczni Paolo Montagnaniego okazali się skuteczniejsi. I... to by było na tyle. Zespół z Padwy potwierdził regułę, że kto nie wygrywa, prowadząc 2:0, ten przegrywa 2:3. Trzecia i czwarta partia były miażdżące, Canadiens Mantova dominowała od początku do końca. Poprawy nie zapowiadał początek tie-breaka (5:3), jednak siatkarze Padovy szybko wzięli się w garść, wyrównali do stanu 6:6 i prowadzili wyrównaną walkę. Ostatecznie jednak ulegli 12:15.

Polski przyjmujący, Michał Kubiak, spędził na boisku prawie cały mecz. W każdej odsłonie wychodził w podstawowej szóstce, a w sumie zdobył 7 punktów - wszystkie atakiem przy 33-proc. skuteczności. Jego przyjęcie pozytywne wyniosło 42 proc., a perfekcyjne - 29 proc. Niezbyt dobre statystyki tłumaczyć można jednak tym, iż w trzecim secie, tuż przed drugą przerwą techniczną, Polaka musiał zmienić Luca Gottardo. Nasz rodak upadł po ataku i zszedł z boiska, uskarżając się na ból stopy. W bandażu, ale powrócił w kolejnych partiach. Nie zdołał jednak pomóc kolegom w wygranej.

Porażka oznacza dla Pallavolo Padovy nikłe szanse na bezpośredni start w play-offach (musiałaby awansować na 6. miejsce). A i o utrzymanie 8. lokaty może być ciężko, bo coraz ciaśniej jest w tej części tabeli. Zespół Kubiaka czekają teraz pojedynki z piątą i czwartą drużyną w tabeli Serie A2. Spośród sąsiadów w klasyfikacji trudniejszego rywala ma tylko Edillese Cavriago, ale ponieważ pauzuje w 14. kolejce, właściwie nie zagraża podopiecznym Poalo Montagnaniego. Niemniej Padova zachowuje spore szanse na znalezienie się w najlepszej ósemce. Wystarczy, że zakończy fazę zasadniczą w dziesiątce - a to ma już zapewnione - i wygra rywalizację o ćwierćfinał (siódmy zespół walczy z dziesiątym, ósmy - z dziewiątym).

Wyniki 13. kolejki rundy rewanżowej:

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora - Codyeco Santa Croce 2:3 (27:25, 25:18, 30:32, 23:25, 13:15)

Zinella Bologna - Katay Geotec Isernia 3:1 (25:16, 23:25, 25:18, 27:25)

Nava Gioia del Colle - BCC-NEP Castellana Grotte 0:3 (23:25, 22:25, 18:25)

Edilesse Cavriago - Marcegaglia Ravenna 3:2 (25:21, 25:23, 23:25, 17:25, 15:13)

M.Roma Volley - Bassano Volley 3:0 (25:19, 25:21, 25:21)

Quasar Massa Versilia - Samgas Crema 0:3 (18:25, 21:25, 17:25)

Canadiens Mantova - Pallavolo Padova 3:2 (18:25, 19:25, 25:15, 25:17, 15:12)

Pauzuje: Città di Castello Pallavolo