Serie A2: Zespół Kubiaka zwyciężył za trzy punkty

Po ubiegłotygodniowej porażce z jednym z ousiderów Pallavolo Padova stanęła na wysokości zadania. W meczu 14. kolejki rundy rewanżowej włoskiej Serie A2 pokonała piątą w tabeli Sagmas Cremę 3:1. Komplet punktów zainkasowany po tym spotkaniu niewiele jednak zmienia przed play-offami.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, jednak w pierwszym secie triumfowali goście, niewątpliwie faworyci tego pojedynku. Drugą odsłonę siatkarze Pallavolo Padovy zaczęli jeszcze lepiej niż poprzednią (8:3, 16:10), a w końcówce włączyli piąty bieg i właściwie zmietli rywali z parkietu (21:13, 25:14). Ale na początku trzeciej partii wśród podopiecznych Paolo Montaganiego pojawiły się problemy i teraz to oni przegrywali 3:8. Szybko jednak udało im się przewyciężyć chwilową słabość i już na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:12. Rywale nie dali za wygraną i doprowadzili do emocjonującej końcówki, którą po grze na przewagi wygrała ekipa z Padwy. W ostatnim secie szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę, ale w końcówce lepsi okazali się gospodarze. Zainkasowali trzy punkty, ale przed ostatnią kolejką niewiele już one zmienią w układzie tabeli. Tym samym, by awansować do fazy play-off, zespół prowadzony przez Paolo Montaganiego będzie musiał wygrać rywalizację z jedną z drużyn z miejsc 7-10.

Michał Kubiak, któremu w ubiegłym tygodniu po niefortunnym wyskoku do ataku odnowiła się kontuzja stopy, wszedł na parkiet tylko na chwilę w trzecim secie i nie zapisał na swoim koncie żadnego punktu. Najwięcej oczek zdobył za to zawodnik Samgas Cremy, Roberto Cazzaniga (23). W zespole Polaka najlepiej zaś punktowali przyjmujący: Japończyk Yu Koshikawa i obserowowany w tym spotkaniu przez Julio Velasco Hiszpan Juan Carlos Barcala (obaj po 17 punktów).

Wyniki 14. kolejki rundy rewanżowej:

BCC-NEP Castellana Grotte - Zinella Bologna 1:3 (21:25, 16:25, 25:23, 17:25)

M. Roma Volley - Quasar Massa Versilia 3:1 (25:21, 29:31, 25:20, 25:16)

Codyeco S.Croce - Canadiens Mantova 3:0 (25:22, 25:17, 25:20)

Bassano Volley - Globo Banca Popolare del Frusinate Sora 3:0 (25:23, 25:17, 25:18)

Pallavolo Padova - Samgas Crema 3:1 (21:25, 25:14, 27:25, 25:22)

Marcegaglia Ravenna - Nava Gioia del Colle 3:1 (25:19, 20:25, 25:22, 25:19)

Katay Geotec Isernia - Città di Castello Pallavolo 3:2 (25:23, 25:23, 23:25, 21:25, 15:13)

Pauzuje: Edilesse Cavriago