Serie A2: Pallavolo Padova nie dała rady faworytowi

Nie udało się Pallavolo Padovie skutecznie powalczyć z faworyzowaną BCC-NEP Castellana Grotte w pierwszym ćwierćfinale Serie A2. Zespół Michała Kubiaka przegrał 0:3, jednak sprawił rywalom trochę problemów.

Anna Dmochowska

W pierwszej partii walka była bardzo wyrównana i musiała rozstrzygać ją gra na przewagi. Pallavolo Padovie nie wystarczyło jednak determinacji, by pozostać równorzędnym rywalem dla BCC-NEP Castellana Grotte w kolejnej odsłonie. Gospodarze bowiem dominowali w tym secie od początku do końca. Trochę lepiej było na początku trzeciej partii, jednakże szybko znaczną przewagę uzyskali podopieczni Radamesa Lattariego. Padova przegrała w trzech setach, ale trener Paolo Montagnani jest dobrej myśli. - Nie mamy zamiaru się poddawać. Jest 1:0 dla rywali, ale w Padwie będziemy szukać zwycięstwa za wszelką cenę - obiecał po meczu.

Polski przyjmujący Pallavolo, Michał Kubiak, pojawił się w tym spotkaniu tylko na zmiany w drugim i trzecim secie. Nie zdobył jednak żadnych punktów.

Wyniki pierwszych meczów ćwierćfinałowych:
BCC-NEP Castellana Grotte - Pallavolo Padova 3:0 (26:24, 25:19, 25:18)
Samgas Crema - Globo Banca Popolare del Frusinate Sora 3:0 (25:21, 25:18, 25:20)
Zinella Bologna - Marcegaglia Ravenna 3:2 (25:16, 28:26, 21:25, 19:25, 15:12)
M.Roma Volley - Codyeco Santa Croce 3:1 (27:29, 25:21, 25:21, 25:21)

Kolejne mecze odbędą się w czwartek 22 kwietnia. Już wtedy możemy poznać pierwszych półfinalistów, ponieważ ćwierćfinały w Serie A2 rozgrywane są do dwóch zwycięstw.