Michał Winiarski: Walczymy i jesteśmy coraz lepiej zgrani

W półfinale rywalizacji o mistrzostwo Polski spotkały się ze sobą zespoły PGE Skry Bełchatów oraz Asseco Resovii Rzeszów. Po wygraniu dwóch spotkań, bliżej awansu do finału rozgrywek PlusLigi są aktualni mistrzowie kraju z Bełchatowa. W piątek odbędzie się kolejny mecz tych drużyn.

Anna Jawor
Anna Jawor

Skra oba pojedynki z Resovią wygrała 3:1. Michał Winiarski nie uważa jednak, że były to identyczne starcia. - W drugim spotkaniu rywale zdecydowanie mocniej się nam postawili. Zagrali naprawdę fajne zawody. Myślę, że mecz mógł się podobać kibicom, było sporo emocji, długich wymian, efektownych akcji. Najważniejsze jednak, że od połowy setów - za wyjątkiem pierwszego - z zimną krwią potrafiliśmy wykorzystać sytuacje i stworzyć przewagę. To bardzo cieszy w kontekście do tego, co nasz czeka w najbliższym czasie - stwierdził na łamach Przeglądu Sportowego.

Zawodnik ekipy z Bełchatowa jest zadowolony z postawy swojej drużyny. - Walczymy i jesteśmy coraz lepiej zgrani. Gramy szybciej, jest więcej kombinacji. Jesteśmy też silniejsi fizycznie i wreszcie u nas wszystkich widać dynamikę. Bardzo dobrze funkcjonuje nasz kontratak, który jest konsekwencją skutecznej zagrywki. Cieszy też fakt, że po przegranych setach udaje się nam opanować emocje - dodał w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.