KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jerzy Skrobecki: Zespół powinien zostać jeszcze wzmocniony

Kluby PlusLigi Kobiet z początkiem sierpnia dopiero rozpoczną przygotowania do nowego sezonu, gdy tymczasem w większości poczyniono już szereg transferów. Nie inaczej jest w EC Wybrzeże TPS Rumii - beniaminku ligi. Zdaniem trenera i jednocześnie wiceprezesa zarządu TPS Rumia, Jerzego Skrobeckiego, zespół powinien zostać jeszcze wzmocniony kilkoma zawodniczkami, jednak zależy to w dużej mierze od pozyskania potencjalnych sponsorów.

Paweł Sala
Paweł Sala

Jerzy Skrobecki - jednocześnie trener i wiceprezes TPS Rumia stawia realistyczne cele przed sezonem 2010/2011 dla swojego zespołu. Jak przyznaje, drużyna wymaga jeszcze wzmocnień, na które niezbędne są pieniądze od potencjalnych sponsorów. - Zespół powinien jeszcze zostać wzmocniony zawodniczkami o bardzo dobrych warunkach fizycznych, doskonale przyjmującymi zagrywkę, mającymi jednocześnie wysoką efektywność w ataku i bloku. Uzupełnienie drużyny, o którym marzymy powyżej, będzie możliwe jedynie w przypadku pozyskania sponsorów, którzy byliby w stanie zrealizować ten punkt budżetu klubowego, związany z dalszymi transferami. Na dzień dzisiejszy drużynę stanowią: Brodacka Anna, Hohn Izabela, Theis Aleksandra, Jagodzińska Michalina, Szyjkowska Daria, Labudda Karolina, Piątkowska Małgorzata, Toborek Ewelina, Solipiwko Marta, Pykosz Dorota oraz Ordak Justyna - wyjaśnia Skrobecki.

Część sponsorów, którzy od lat współfinansują TPS Rumia, nadal będzie zasilać klubową kasę niezbędnymi funduszami. Prowadzone są jednak w tym czasie także rozmowy z potencjalnymi sponsorami klubu z Pomorza. - Zarząd Towarzystwa od następnego dnia po uzyskaniu awansu, czyni starania, aby zainteresować nominalnych sponsorów do współfinansowania budowy dobrej drużyny w Rumi oraz zabezpieczenia środków do funkcjonowania klubu na profesjonalnym poziomie. Negocjacje w toku, czekamy na ich efekty - zapewnia wiceprezes i szkoleniowiec TPS Rumia.

Jakie cele na debiutancki sezon w PlusLidze Kobiet stawiają drużynie działacze i trenerzy? - TPS Rumia będzie walczyć o zajęcie miejsca w pierwszej ósemce PlusLigi Kobiet, gwarantującej grę w przyszłym sezonie 2011/2012 w tychże rozgrywkach, w gronie 10 najlepszych drużyn w Polsce - tłumaczy.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
tpsrumia.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×