MŚ grupa F: Kanada wraca do gry, Serbowie pokonani!

Reprezentacja Kanady podniosła się po porażce w meczu z Polakami i odniosła swoje pierwsze zwycięstwo podczas turnieju we Włoszech. W swoim drugim meczu Kanadyjczycy pokonali Serbów 3:1.

Pomimo porażki w meczu z Polakami, Kanadyjczycy bardzo dobrze rozpoczęli mecz z Serbami. Na początku inauguracyjnej partii zdobyli przewagę, której nie oddali już do końca. Początek drugiej partii również należał do reprezentantów Kanady jednak jeszcze przed drugą przerwą techniczną Serbom udało się dogonić rywali. Serbowie nie wykorzystali jednak szansy i przegrali ostatecznie 25:22. Trzeci set to z kolei bardzo dobra gra Serbów, którzy przedłużyli tym samym swoje szanse na zwycięstwo w tym meczu. Ostatni czwarty set był z pewnością najbardziej wyrównany, żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie spokojnej przewagi a w końcówce lepsi okazali się Kanadyjczycy, którzy tym samym odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo we Włoszech

Kanada - Serbia 3:1 (25:20, 25:22, 17:25, 25:23)

Kanada: Mainville, Simac, Schneider, Van Lankvelt, Schmit, Winters, Lewis (libero) oraz Howatson, Soonias, Duff, Perrin

Serbia: Kovacevic, Petkovic, Stankovic, Samardzic, Nikic, Starovic, Podrascanin (libero) oraz Terzic, Grbic, Milijkovic