MŚ grupa F: Pierwsza wygrana reprezentacji Niemiec, drużyna Lozano wciąż w grze

Po dwóch porażkach z Serbia i Polską , Niemcy w bardzo trudnej sytuacji przystępowali do meczu z Kanadą. Do awansu była im potrzebna wygrana 3:0 i właśnie takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Niemcy będą grać w dalszej fazie mistrzostw.

Kanadyjczycy podbudowani wygraną z Serbami rozpoczęli mecz bardziej zrelaksowani. Na pierwsza przerwę techniczna schodzili z prowadzeniem 8:6. Po przerwie jednak popełnili błąd ustawienia i pozwolili dogonić się Niemcom. W dalszej części seta toczyła się wyrównana gra. Kanadyjczycy mieli nawet 2 piłki setowe, jednak pierwsza partia zakończyła się wygraną reprezentacji Niemiec 27:25 po podwójnym bloku na Wintersie.

W drugim secie zarysowała się większa przewaga Niemców. Na obie przerwy techniczne schodzili oni z trzema punktami przewagi. Solidnie grający Kanadyjczycy potrafili doprowadzić do stanu 21:21. Najważniejsze punkty dla Niemców zdobył niezawodny w końcówce Grozer. Set zakończył się zwycięstwem podopiecznych Raula Lozano do 22.

Po dwóch wygranych setach Niemcy nabrali dużo pewności siebie. Trzecią partię zaczęli od prowadzenia 4:0. Zwycięstwo naszych zachodnich sąsiadów w ostatniej partii nawet przez chwile nie było zagrożone. Ostatecznie wygrali do 20,a cały mecz 3:0.

Najwięcej punktów dla reprezentacji Niemiec zdobył Gyorgy Grozer. W zespole pokonanych najlepiej spisał się rezerwowy Dallas Soonias, zdobywając 11 oczek.

Niemcy - Kanada 3:0 (27:25, 25:22, 25:20)

Niemcy: Andre, Bohme, Kromm, Gunthor, Steuerwald, Grozer, Tille(Libero)oraz Schwarz, Tischer, Schops.

Kanada: Mainville, Simac, Schneider, van Lankvelt, Schmitt, Winters, Lewis (libero) oraz Cundy, Howatson, Duff, Soonias, Perrin