Czas na potknięcia liderów? - przed weekendem na parkietach II ligi kobiet

Wciąż czekamy na spektakularne pojedynki na parkietach II ligi siatkarek. Przedsmakiem kolejki jest pierwsze rozegrane spotkanie. W grupie IV Karpaty Krosno nie sprostały Szóstce Biłgoraj. Po długim i zaciętym spotkaniu Szóstka wygrała po tie-breaku dopiero po wywalczeniu 19 oczek.

Miłosz Marek

Grupa I

Plany liderowi z Aleksandrowa Łódzkiego jako kolejny będzie chciał pokrzyżować Sokół Mogilno. Spadkowicz z pierwszej ligi kobiet, mimo występu na obcym parkiecie, nie powinien mieć kłopotów z rozprawieniem się z ekipą, która do tej pory wygrała tylko jeden mecz. Depczący po piętach Jedynki Joker Świecie tym razem stanie naprzeciwko rezerw PTPS.

Grupa II

W 5. serii gier w grupie II odpoczywać będzie nieomylny lider z Trzebnicy. Okazję na przeskoczenie ekipy z Dolnego Śląska będą chciały wykorzystać inne niepokonane drużyny, czyli Sokół Katowice oraz Płomień Sosnowiec. Nieco prostsze zadanie będą miały siatkarki z Zagłębia Dąbrowskiego, które zagrają z ostatnimi w tabeli rezerwami Silesii Volley, a zawodniczki ze stolicy Górnego Śląska podejmą inną sosnowiecką drużynę, a mianowicie SMS II.

Grupa III

W najbardziej przewrotnym i nieprzewidywalnym zestawieniu drugoligowych siatkarek przewodzi były pierwszoligowiec, Legionovia Legionowo. Siatkarki z Mazowsza jako jedyne wygrały dwa mecze, a ponadto nie straciły żadnej partii. O przerwanie dobrej passy rywalek starać się będą Akademiczki z Warszawy, które plasują się w dolnej części tabeli.

Grupa IV

O krok od sprawienia dużej niespodzianki już w pierwszym spotkaniu 3. kolejki IV grupy były siatkarki z Krosna, które wypuściły z rąk zwycięstwo nad faworyzowaną Szóstką Biłgoraj. Dopiero dramatyczny tie-break zakończył spotkanie na korzyść przyjezdnych, które przegrywały już 0:2 w setach. Taki rezultat tego starcia to doskonała okazja dla siatkarek z Tomaszowa Lubelskiego, które dotąd legitymowały się takim samym dorobkiem do ekipa z Biłgoraja. W tej serii gier Tomasovia zmierzy się z Pogonią Proszowice, która pochwalić się może tylko jednym wywalczonym oczkiem.