Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

I liga: Kubańczyk nie pomógł - relacja z meczu Joker Piła - Lotos Trefl Gdańsk

Joker Piła nie dał szans zawodnikom z Gdańska w sobotnim meczu. Gdańszczanie przegrali na wyjeździe 1:3 i nie zdobyli w spotkaniu nawet jednego punktu. W drużynie z Pomorza zadebiutował natomiast Kubańczyk, Jorge Luis Hernandez Larreinaga.
Anna Kossabucka
Anna Kossabucka

Mimo problemów zdrowotnych w ekipie z Gdańska, to podopieczni trenera Luksa byli faworytami tego spotkania. Dodatkowym wzmocnieniem miał być Kubańczyk, pozyskany w tym tygodniu. Jednakże sam, nie był on w stanie pomóc drużynie. Mecz był szczególny dla dwóch zawodników z Piły, którzy w swojej karierze grali już w Lotosie Treflu - Macieja Gorzkiewicza oraz Witolda Chwastyniaka. Jak się okazało, lepsi w tym spotkaniu okazali się pilanie.

Początek meczu potoczył się po myśli gdańszczan, którzy prowadzili już 3:0, jednakże od stanu 4:2, Lotos Trefl stracił 5 punktów z rzędu i do wzięcia czasu zmuszony został trener, Dariusz Luks. Na nic się to jednak nie zdało. Trefl cały czas gonił rywala i mimo zbliżenia się do pilan na dystans 2 punktów, gdańszczanie przegrywają tego seta po błędzie Thomasa Edgara na zagrywce (22:25).

Drugą partię podobnie z wysokiego C rozpoczęli zawodnicy Lotosu Trefla. Po udanym ataku Kubańczyka, Jose Luisa Hernandeza Larreinagi drużyna odskoczyła na 3 punkty. W środkowej części seta trwała zacięta walka, z której obronną ręką wyszli gdańszczanie, wygrywając 25:21.

Początek kolejnej partii był bardzo wyrównany. Do stanu 14:14 toczyła się walka punkt za punkt. Dopiero po błędach Lotosu Trefla pilanie odskoczyli na 4 punkty. Z przechodzącej piłki atak skończył Jasiński i zrobiło się 19:15 dla Jokera. Tego seta pilanie wygrywają 25:17.

Ostatnia partia tego meczu kontrolowana była przez zawodników z Piły. Bezbłędny w dzisiejszym meczu Patryk Strzeżek kończył wszystkie ataki a do tego dodał jeszcze as serwisowy. 13:9 dla pilan. Gdańszczanie próbowali jeszcze odrabiać straty, trudną zagrywkę wykonał Stanisław Wawrzyńczyk, jednakże to zawodnicy Jokera ostatecznie wyszli z tej potyczki wygrywając tego seta 25:21 i cały mecz 3:1.

Joker Piła - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (25:22, 21:25, 25:17, 25:21)

Joker Piła: Witold Chwastyniak, Radosław Zbierski, Patryk Strzeżek, Mateusz Jasiński, Maciej Gorzkiewicz, Jakub Kowalczyk, Adrian Mihułka (libero) oraz Mateusz Malinowski, Paweł Kaczorowski

Lotos Trefl Gdańsk: Artur Ratajczak, Michał Kaczmarek, Thomas Edgar, Stanisław Wawrzyńczyk, Rafał Sobański, Patryk Szczurek, Michał Żurek (libero) oraz Jorge Luis Hernandez Larreinaga, Daniel Wilk, Jarosław Maciończyk

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×