Stanisław Szewczenko o dymisji Rubena Acosty

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Stanisław Szewczenko, wiceprezydent Rosyjskiej Federacji Siatkówki przestrzega przed zbyt pochopnymi opiniami na temat odejścia Rubena Acosty. -<i>Jego dymisję Kongres FIVB może przyjąć lub nie. Szanse na nie przyjęcie są bardzo wysokie.</i>

W tym artykule dowiesz się o:

Stanisław Szewczenko powiedział, że ostatnio spotkał się z Rubenem Acostą. O dymisji obaj panowie nie rozmawiali. Dyskutowali natomiast o długo planowych celach współpracy obu organizacji. - Myślimy o podpisaniu pomiędzy FIVB i stacją telewizyjną Sport ekskluzywnego kontraktu na transmitowanie wszystkich zawodów - mówi Szewczenko. - Na razie coś takiego ma tylko japoński kanał NHK. Acosta oświadczył, że obecnie jest bardzo zadowolony ze współpracy z rosyjską federacją. Jeszcze nie tak dawno nie układała się ona, oględnie mówiąc, najlepiej.

Wiceprezydent Szewczenko przypomniał, że trenerzy obu reprezentacji - Giovanni Caprara i Władimir Alekno - mają podpisane kontrakty do końca Igrzysk Olimpijskich. - Nie można więc mówić, że ich los uzależniony jest od wyników w Pekinie - powiedział. - Inna sprawa, że nasze siatkarki są mistrzyniami świata, a siatkarze zajęli drugie miejsca w Lidze Światowej i Pucharze Świata. Jakie więc cele, jak nie najwyższe, w Igrzyskach można stawiać przed takimi zespołami.

Źródło artykułu:
Komentarze (0)