WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Bracia Falasca kontra Kazijski i Żekow – zapowiedź I weekendu LŚ w grupie C

Podczas pierwszego weekendu rozgrywek tegorocznej Ligi Światowej w grupie C zmierzą się ze sobą reprezentacje Finlandii ze Stanami Zjednoczonymi oraz Bułgarii z Hiszpanią. O ile w pierwszej parze łatwo jest wskazać faworyta, o tyle drugi pojedynek będzie z pewnością niezwykle ciekawy.
Ag Sta
Ag Sta

Terminarz I weekendu LŚ w grupie C:

13 czerwca
18. 30 Finlandia – Stany Zjednoczone

14 czerwca
17.30 Bułgaria – Hiszpania
18.30 Finlandia – Stany Zjednoczone

15 czerwca
17.30 Bułgaria – Hiszpania

W pojedynku 3. drużyny w rankingu FIVB z zespołem zajmującym pozycję 22., zdecydowanym faworytem są siatkarze Stanów Zjednoczonych, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę świetne występy Finów w 2007 r., które zaowocowały zaproszeniem tej reprezentacji do rozgrywek Ligi Światowej (wcześniej Finlandia występowała w Lidze Europejskiej). Pomimo ogromnego postępu, jaki dokonał się ostatnio w fińskiej siatkówce, oba zespoły zdaje się jednak dzielić różnica klas. Amerykanie górują nad swoim rywalem przede wszystkim doświadczeniem, gdyż od wielu lat uczestniczą w imprezach najwyższej rangi. Również indywidualne umiejętności siatkarzy amerykańskich zdają się być wyższe niż zawodników fińskich. Oczywiście sezon reprezentacyjny, pomijając kwalifikacje olimpijskie, dopiero się zaczyna, i ciężko jest ostatecznie wyrokować o formie poszczególnych zespołów. O ile jednak, dla Amerykanów Liga Światowa będzie jedynie „rozgrzewką” przed sierpniowymi Igrzyskami Olimpijskimi, o tyle dla Finów, którzy na olimpiadę nie pojadą, jest to z pewnością impreza numer 1. w tym sezonie.

W drugiej parze w grupie C spotkają się zespoły Bułgarii i Hiszpanii i pojedynek ten zapowiada się niezwykle ciekawie. Oba zespoły nie miały okazji grać ze sobą na ostatnich, tak udanych dla zespołu z Półwyspu Iberyjskiego, mistrzostwach Europy. W rozgrywanym w listopadzie Pucharze Świata w Japonii lepsi okazali się Bułgarzy, wygrywając 3:1. To właśnie oni zapewnili sobie wtedy z turnieju przepustkę do Igrzysk Olimpijskich. Hiszpanie po porażce w turnieju interkontynentalnym do Pekinu nie pojadą, dlatego podobnie jak dla Finów, Liga Światowa jest dla nich imprezą sezonu, zwłaszcza, że jako obrońcy tytułu nie muszą brać udziału w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy. Hiszpanie prezentują się słabiej niż podczas tak udanego dla nich sezonu sprzed roku, zwłaszcza, że pomimo osiągniętego sukcesu z pracy z kadrą zrezygnował Andrea Anastasi. Wciąż w drużynie tej drzemie jednak ogromny potencjał, który może spowodować, że grający przed własną publicznością Bułgarzy mogą nie zakończyć tego dwumeczu odnosząc dwie wygrane.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×