LM grupa A: Zespół Glinki wygrał po tie-breaku

Zmagania w grupie A Ligi Mistrzyń rozpoczęły się meczem pomiędzy Crveną Zvezdą Belgrad a VakifGunesTTelekom Stambuł. Ze zwycięstwa na inaugurację mogła się cieszyć ekipa z Turcji, której barw broni reprezentantka Polski - Małgorzata Glinka-Mogentale.

Anna Jawor
Anna Jawor

W pierwszej partii spotkania oba zespoły grały bardzo chaotycznie i żadna z nich przez dłuższy czas nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. Dopiero trudna zagrywka Jeleny Nikolić z VakifGunesTTelekom pozwoliła jej ekipie wyjść na wysokie prowadzenie 20:15, którego turecka drużyna nie oddała do końca seta (19:25).

Porażka w pierwszej odsłonie meczu nie podłamała młodych siatkarek Crvenej Zvezdy, które w drugim secie dość niespodziewanie prowadziły już 8:3. Zawodniczki z Belgradu grały pewnie, natomiast zespołowi ze Stambułu nic nie wychodziło. W końcówce zespół Małgorzaty Glinki-Mogentale zabrał się do odrabiania strat, ale na nic to się zdało. Crvena Zvezda wygrała 25:19. Kolejny set również padł łupem siatkarek z Serbii (25:19) i w spotkaniu było 2:1 dla bałkańskiej ekipy.

VakifGunesTTelekom nie zamierzał jednak odpuścić tego meczu bez walki. Zawodniczki klubu z Turcji za wszelką cenę chciały doprowadzić do tie-breaka i zdołały osiągnąć postawiony przed sobą cel. O zwycięstwie zadecydował piąty set, w którym lepsze okazały się siatkarki ze Stambułu.

Małgorzata Glinka-Mogentale w spotkaniu zdobyła 23 punkty. Reprezentantka Polski dostała aż 67 piłek do ataku, popisała się także jednym blokiem.

Crvena Zvezda Belgrad - VakifGunesTTelekom Stambuł 2:3 (19:25, 25:19, 25:19, 23:25, 10:15)