Liga Mistrzyń grupa A: Zespół Glinki nadal zwycięski

Zwycięski marsz drużyny VakifGunesTTelekom Stambuł w Lidze Mistrzyń trwa. W środę zespół z Turcji wygrał trzecie spotkanie w tych elitarnych rozgrywkach. Ekipa, w której gra Małgorzata Glinka-Mogentale, pewnie pokonała klub Zariecza Odnicovo.

Anna Jawor
Anna Jawor

Siatkarki VakifGunesTTelekom Stambuł nie miały większych problemów, by wygrać z Zarieczem. Jedynie pierwszy set spotkania miał wyrównany przebieg. O zwycięstwie w tej partii zdecydowała zacięta gra na przewagi w końcówce, w której lepsze okazały się zawodniczki ze Stambułu (28:26). Porażka ta podłamała rosyjską drużynę. W kolejnych odsłonach meczu nie potrafiła dotrzymać kroku dobrze dysponowanym rywalkom. Przewaga klubu Małgorzaty Glinki-Mogentale uwidoczniła się szczególnie w trzecim secie, który VakifGunesTTelekom wygrał 25:9.

Reprezentantka Polski znowu była wiodącą postacią w swojej ekipie. Glinka na swoim koncie zapisał 17 punktów. Dobrze także zaprezentowała się jej koleżanka z drużyny Maja Poljak.Chorwatka zdobyła 12 "oczek". Natomiast w Zarieczu najlepiej punktującą zawodniczką okazała się Anna Makarova - 11 punktów.

VakifGunesTTelekom Stambuł - Zariecze Odincovo 3:0 (28:26, 25:18, 25:9)

VakifGunesTTelekom: Sonsirma, Glinka-Mogentale, Cemberci, Toksoy, Nikolic, Poljak, Güresen (libero) oraz Gürkaynak, Benli, Altay

Zariecze: Zhadan, Bogacheva, Anna Makarova, Naumova, Kożuch, Emelianova, Vinogradova (libero) oraz Stolyarova, Anastasia Makarova, Pankova