KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

W końcu wygrać, czyli zapowiedź meczu Asseco Resovia Rzeszów - Jadar Radom

Po miesięcznej przerwie w najbliższy piątek wznawia rozgrywki Polska Liga Siatkówki. W pierwszym meczu 11. kolejki spotkań Asseco Resovia Rzeszów podejmie we własnej hali Jadar Radom. Dla obu drużyn będzie to niezwykle ważny pojedynek, gdyż ewentualna wygrana pozwoli na poprawienie nastrojów po porażkach na zakończenie 2007 roku. W pierwszy meczu pomiędzy Jadarem a Resovią lepsi okazali się rzeszowianie, wygrywając w Radomiu 3:1.

Piotr Mamczur
Piotr Mamczur

Końcówka roku nie była zbyt pomyślna dla Jadaru. Radomianie ulegli u siebie "Akademikom" z Częstochowy 0:3. O ile ta porażka jeszcze wydaje się zrozumiała i wkalkulowana, bo obu zespołom przyświecają inne cele na obecny sezon, to kolejny mecz w wykonaniu Jadaru rozczarował wielu. Radomianie ulegli na swoim obiekcie bydgoszczanom 2:3. Porażka ta jest o tyle istotna, że Delecta jest bezpośrednim rywalem radomian w walce o play - off. Obecnie Jadar ma cztery punkty przewagi nad bydgoszczanami.

Podczas miesięcznej przerwy w rozgrywkach radomska drużyna miała nie lada problem ze znalezieniem zespołu, który rozegra z nią mecz kontrolny. W końcu, po wielu staraniach Jadar sprawdziły zespoły ze Świdnika i Kozienic. Radomianie oba pojedynki wygrali. Niewiadomą jednak pozostaje, jak zaprezentuje się Jadar na tle Resovii, która jest o wiele silniejszym rywalem niż wspomniane drużyny, mimo że nie prezentuje ostatnio najwyższej formy.

Asseco Resovia Rzeszów, podobnie jak Jadar, ostatnie dwa mecze w lidze przegrała w nienajlepszym stylu. Najpierw ulegli na wyjeździe ZAK S.A. Kędzierzyn Koźle 3:1, a potem w przegrali u siebie z Jastrzębskim Węglem 3:0. Porażki te sprawiły, że po jedenastu meczach, Resovia jest dopiero na szóstej pozycji w tabeli, a planem rzeszowian jest zajęcie po rundzie zasadniczej miejsca w pierwszej czwórce. Do takiego wyniku niezbędne jest wygrywanie z rywalami teoretycznie słabszymi, jakim m. in. jest Jadar.

Teoria jednak często nijak się ma do praktyki, na co wskazuje porażka w sparingowym meczu z Płomieniem Sosnowiec 3:1. Wiadomym jest, że przy dyspozycji jaką prezentowali rzeszowianie w ostatnich meczach, trudno będzie im odnieść zwycięstwo z Jadarem. Jeżeli jednak Resovia zaprezentuje pełnię swoich umiejętności, to wygrana z Radomianami za trzy punkty, będzie niemal przesądzona.

Mecz pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a Jadarem Radom rozegrany zostanie w piątek 18. stycznia, o godz. 18:30, w rzeszowskiej hali Podpromie.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×