Mistrzynie Włoch pokazały klasę - podsumowanie wtorkowego spotkania Ligi Mistrzyń

We wtorek trzecie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń odniosły siatkarki Scavolini Pesaro. Włoska drużyna, w ramach zmagań w grupie E, zmierzyła się z drużyną z Rumunii - Dinamo Rompres Bukareszt. Zawodniczki z Pesaro potrzebowały nieco ponad godzinę, by rozprawić się z rywalkami.

Mistrzynie Włoch w pełni kontrolowały przebieg pierwszego seta z Dinamo Bukareszt. W Scavolini z dobrej strony pokazały się Manon Flier oraz Destinee Hooker. Natomiast w rumuńska ekipa popełniała zbyt dużo błędów, by nawiązać wyrównaną walę z zespołem z Pesaro i przegrała 12:25. W drugiej odsłonie meczu zawodniczki Dinama zagrały o wiele lepiej. Przez dłuższy czas stawiały opór drużynie Scavolini. Jednak w końcówce seta górę wzięło doświadczenie mistrzyń Włoch, które zapisały na swoim koncie kolejną wygraną partię (20:25).

Trzeci set okazał się tym ostatnim, choć zarazem był najbardziej zacięty. Oba zespoły do stanu po 20 grały punkt za punkt. Siatkarki Dinama nie wytrzymały jednak presji i ostatecznie przegrały 21:25, a cały pojedynek 0:3.

Najlepiej punktującą zawodniczką tego spotkania została Manon Flier. Holenderka popisała się jednym punktowym blokiem oraz zagrywką, a także 17 "oczek" zdobyła atakiem (77 proc. skuteczności).

Dinamo Rompres Bukareszt - Scavolini Pesaro 0:3 (12:25, 20:25, 21:25)

Dinamo: Hatinova, Marcovic, Minca, Vesovic, Radu, Chitigoi, Hincu (libero) oraz Lica, Carbuneanu

Scavolini: Usic, Manzano, Flier, Guiggi, Hooker, Ferretti, De Gennaro (libero) oraz Mari