Modranska Prościejów pozostaje w grze, BKS również zwycięski - po środowych spotkaniach Ligi Mistrzyń

Czeska ekipa Modranski Prościejów pozostała w walce o awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzyń. W środę w grupie D czeski zespół wygrał 3:0 z MC-Carnaghi Villa Cortese. W innym środowym spotkaniu, BKS Aluprof pokonał w grupie E 3:1 Dinamo Bukareszt.

Środowy pojedynek w grupie E był raczej jednostronnym widowiskiem. Drużyna z włoskiej Lombardii dość nieoczekiwanie przegrała z ekipą z Czech, dla której było to jednocześnie drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzyń.

W pierwszej partii Modranska już od początku narzuciła rywalkom swój styl gry, prowadząc 8:4, 16:13, 21:17 i ostatecznie wygrywając 25:21. W drugiej odsłonie spotkania wyrównana walka toczyła się do drugiej przerwy technicznej. Schodząc na nią gospodynie miały tylko oczko przewagi nad rywalami. Później szybko jednak odskoczyły na 21:16 i ostatecznie wygrały seta do 19. Ekipa z Villa Cortese podjęła jeszcze walkę w partii numer cztery, ale podobnie jak w poprzednim secie, miejscowe "odjechały" w końcówce i pewnie wygrały 25:21, a cały mecz 3:0.

Warto podkreślić, że w tym spotkaniu aż 11 punktów Modranska zanotowała dzięki skutecznym bloku. W czeskiej drużynie najlepiej punktowała Anna Velikiy, która zdobyła 18 oczek. Był to bardzo dobry występ tej siatkarki, która przyjmowała ze skutecznością 67 proc. i zakończyła mecz z 41 proc. skutecznością ataku.

W innym meczu tej grupy Organika Budowlani Łódź przegrała we wtorek z RC Cannes 0:3 i straciła tym samym szansę awansu do kolejnej rundy LM.

VK Modranska Prościejów - MC-Carnaghi Villa Cortese 3:0 (25:21, 25:19, 25:29)

Modranska: Velikiy, Novakova, Tomasekova, Ssuschke, Lipicer Samec, Artmenko, Chlumska (libero) oraz Pereira Soares

Villa Cortese: Anzanello, Gioria, Cruz, Kovacova, Hidge, Agurelo Leiva, Cardullo (libero) oraz Negrini, Bosetti