Bez niespodzianek, wiktorie Noliko i VfB - podsumowanie czwartkowych spotkań Ligi Mistrzów

W czwartek dokończona została piąta kolejka spotkań siatkarskiej Ligi Mistrzów. W szranki stanęły zespoły CAI Taruel i Noliko Maaseik oraz Rematu Zalau i VfB Friedrichshafen. Górą byli tym razem faworyci. Na zwycięstwie szczególnie zyskali gracze z Belgii, którzy za jego sprawą wrócili po dniu przerwy na pierwszą lokatę w grupie B.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa B

Pierwsze z czwartkowych starć rozgrywek Champions League było bardzo ciekawe. Dwie premierowe partie zakończyły się bowiem grą na przewagi. Wynik 1:1 oznaczał więc, iż o wszystkim zdecydować miały kolejne sety. W tych z kolei zdecydowanie skuteczniejsi okazali się gracze Noliko z Victorem Batistą Lemosem, a także José M. Cáceres Gomezem na czele. Dwaj wymienieni siatkarze spisali się w tej konfrontacji najlepiej, zdobywając kolejno 19 i 18 oczek. Batistę Lemosa należy dodatkowo pochwalić za wysoką skutecznością w ataku.

Triumf Noliko pozwolił drużynie z Belgii utrzymać pozycję sprzed tygodnia. W środę na pierwsze miejsce wskoczyli tymczasowo zawodnicy Bre Banca, lecz ich radość - w przeciwieństwie do radości aktualnych liderów grupy B - nie trwała długo.

CAI Teruel - Noliko Maaseik 1:3 (28:30, 28:26, 19:25, 22:25)

Grupa D

W czwartek dokończono także zmagania w "polskiej" grupie D. Po przeciwnych stronach siatki stanęli reprezentanci Rematu Zalau i VfB Friedrichshafen. Ekipy te znacznie odstają od teamów Skry i Trentino, które nadają ton rywalizacji. Mecz ten trwał zaledwie 83 minuty. Gospodarze nie postawili siatkarzom z Friedrichshafen trudnych warunków, przez co musieli przełknąć gorycz porażki 0:3. Wciąż "okupują" również ostatnią pozycję w tabeli, nie mając na koncie ani jednego oczka.

W nieco lepszych nastrojach piątą kolejkę zmagań zwieńczyli gracze klubu zza naszej zachodniej granicy. Ich zwycięstwo nad rywalami było bezdyskusyjne i - co najważniejsze - przyniosło im komplet punktów do kolekcji w Lidze Mistrzów.

Remat Zalau - VfB Friedrichshafen 0:3 (23:25, 21:25, 22:25)