Zagraliśmy naprawdę dobrze - wypowiedzi po spotkaniu Japonia - Polska

Na inaugurację spotkań z Japonią w ramach Ligi Światowej, Polacy pewnie pokonali drużynę z Kraju Kwitnącej Wiśni 3:0. Jak podkreślali w pomeczowych wypowiedziach zarówno trener, jak i zawodnicy rywali biało-czerwonych, dobra gra blokiem naszej reprezentacji sprawiała im najwięcej problemów.

Ag Sta
Ag Sta

Raul Lozano (trener reprezentacji Polski): Polski zespół zagrał bardzo dobrze, zwłaszcza w ataku, bloku i zagrywce. Pierwszy set wygraliśmy bardzo wysoko, ale to nie odzwierciedla rzeczywistej różnicy między drużynami.

Sebastian Świderski (przyjmujący reprezentacji Polski): Zagraliśmy bardzo dobrze. Obawialiśmy się tego spotkania, bo wiemy, że Japończycy potrafią grać naprawdę dobrze, zwłaszcza przed własną publicznością. Potwierdzili to przecież w turnieju kwalifikacyjnym do IO, zwłaszcza w spotkaniu w Włochami. W drugim meczu spodziewamy się cięższej potyczki, bo nasi rywale będą nas znali lepiej. Jesteśmy jednak gotowi na walkę o zwycięstwo.

Tatsuya Ueta (trener reprezentacji Japonii): Nasz pierwszy mecz na Igrzyskach Olimpijskich rozegramy przeciwko Włochom, to spotkanie było więc dla nas dobrą praktyką w grze przeciwko wysokiemu blokowi. Dałem szansę gry zarówno Fukuzawie jak i Koshikawie. Gra tego pierwszego nie było dobra, zawodnik ten dużo się jednak nauczy dzięki temu doświadczeniu.

Masaji Ogino (kapitan reprezentacji Japonii): Długo nie graliśmy w takim składzie jak w spotkaniu z Polską, kilku zawodników jest kontuzjowanych, dlatego też nie mieliśmy dużo treningów i nie mogliśmy się dobrze przygotować, co pokazał pierwszy set. Fukuzawa gra dobrze, ale był bardzo zdenerwowany, nie mogliśmy przekonać go do gry na większym luzie. Polska zagrała bardzo dobrze blokiem, my dopiero w trzecim secie zaczęliśmy wyprowadzać kontrataki.

Tatsuya Fukuzawa (atakujący reprezentacji Japonii): Przed spotkaniem zastanawiałem się, jak atakować naprzeciw wysokiego polskiego bloku. Jestem najmłodszy w zespole, chciałem więc dać dużo z siebie. Przed kolejnym spotkaniem muszę przemyśleć, jak być bardziej efektywnym w ataku.