W pierwszym dniu turnieju w Radomiu zwyciężają faworytki

Po pierwszym dniu turnieju o Puchar Prezydenta Radomia i Prezesa firmy Jadar zwycięstwa odniosły zespoły występujące na co dzień w PlusLidze Kobiet.

Łukasz Roszkowski

W pierwszym spotkaniu siatkarki Stali Mielec podejmowały drużynę Sparty Warszawa. W pierwszym secie tego spotkania lepsze okazały się podopieczne Adama Grabowskiego, które zwyciężyły 25:20. W kolejnej partii zawodniczki z Warszawy, które na co dzień występują w pierwszej lidze pokazały charakter i odniosły zwycięstwo 25:21. W dwóch ostatnich setach tego spotkania na parkiecie dominowały siatkarki Stali Mielec wygrywając kolejno 25:15 i 25:16.

Sparta Warszawa - KPSK Stal Mielec 1:3 (20:25, 25:221, 15:25, 16:25)

W wieczornym meczu, który rozpoczął się o godzinie 19 zmierzyły się ze sobą gospodynie z dziewiątą drużyną poprzedniego sezonu PlusLigi Kobiet AZS-em Białystok. W kadrze zespołu ze stolicy Podlasia była już wypożyczona z Urałoczki Jekaterynburg Ksenia Sizowa. Białostoczanki w tym spotkaniu przeważały na parkiecie. Najbardziej emocjonująca była druga partia, w której obie drużyny toczyły wyrównaną walkę. Ostatecznie ze zwycięstwa w tej odsłonie spotkania cieszyły się podopieczne Wiesława Czai (25:23). Trzecią i jak się okazało ostatnią odsłonę tego spotkania wygrały akademiczki z Białegostoku (25:22).

Jadar AZS Politechnika Radom - AZS Białystok 0:3 (19:25, 23:25, 22:25)

W sobotę o godzinie 12 dojdzie do pojedynku pomiędzy drużynami, które za nieco ponad miesiąc rozpoczną rywalizację w PlusLidze Kobiet. Prawdopodobnie po tym meczu poznamy ostatecznego zwycięzcę turnieju.