Turniej w Siedlcach - I dzień

W piątek rozpoczął się turniej o Puchar Prezesa KPS, w którym bierze udział sześć I-ligowych zespołów. W pierwszym dniu imprezy odbyły się dwa spotkania. W obu pojedynkach padł wynik 3:1. W sobotę odbędą się kolejne cztery spotkania. Kto okaże się najlepszy w mocno obsadzonym siedleckim turnieju?

Jakub Artych
Jako pierwsze na parkiet wyszły drużyny Ślepska Suwałki i Energetyka Jaworzno. - Turniej w Siedlcach wykorzystamy do przećwiczenia różnych ustawień i elementów taktycznych. W każdym spotkaniu zagramy na 100 procent możliwości - podkreśla Jacek Malczewski, II trener Ślepska. W pierwszym secie przewagę uzyskali zawodnicy Adama Aleksandrowicza, którzy grali szybką i pomysłową siatkówkę. Na nieszczęście Ślepska w drugim secie obudzili się jaworzanie. Zawodnicy Energetyka, którzy w poprzedni weekend wygrali mocno obsadzony turniej w Jaworznie, w drugiej partii zagrali bardzo dobrze i pozwolili rywalom zdobyć tylko 12 punktów! Dwa następne sety miały wyrównany przebieg, lecz to siatkarze Sławomira Gerymskiego zachowywali więcej zimnej krwi w końcówkach i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w pierwszym turniejowym spotkaniu. Gracze z Suwałk mogą żałować szczególnie czwartej partii, w której mieli nawet dwie piłki setowe.
Przed drugim spotkaniem odbyło się uroczyste otwarcie turnieju. - Serdecznie witam wszystkich gości i sponsorów. Przed nami bardzo ciekawy turniej, w którym wystąpi praktycznie pół I ligi - mówił prezes KPS Jadar Siedlce, Marian Burzec. Po wystąpieniu nastąpiła krótka lecz bardzo efektowna prezentacja beniaminka z Siedlec. W drugim pojedynku przeciwnikiem siedleckich zawodników był MKS MOS Będzin. Spotkanie lepiej zaczęli przyjezdni. Dobrze grał Marcin Kantor, którego zagrywki siały popłoch w szeregach rywala. Mimo, iż siedlczanie odrobili straty, to w tym secie górą okazała się ekipa Rafała Legienia. Drugą partię również lepiej zaczęli goście. - Panowie, więcej koncentracji! - krzyczał w trakcie spotkania trener Maciej Nowak. Siedlczanie mimo dobrej gry blokiem byli bezradni i druga partia padła łupem MOSu Będzin. Trzecia część meczu była bardzo wyrównana. Mimo wielu błędów beniaminka wynik cały czas oscylował wokół remisu. Po wyrównanej końcówce lepsi okazali się gracze KPS. Licznie zgromadzona publiczność odzyskała wiarę w zwycięstwo swoich pupili. Czwarty set był bliźniaczo podobny do trzeciego. Prowadzenie obejmowała raz jedna raz druga drużyna. W ekipie z Siedlec dobre zawody rozgrywali Jakub Kowalczyk i Mateusz Jasiński. W ostatnich piłkach więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Będzina i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w drugim turniejowym spotkaniu. Wyniki - dzień pierwszy: Ślepsk Suwałki - MCKiS Energetyk Jaworzno 1:3 (25:19, 12:25, 23:25, 27:29) KPS Jadar Siedlce - MKS MOS Interpromex Będzin 1:3 (25:27, 21:25, 30:28, 27:29)