Jastrzębski Węgiel wygrał 5:0

Przerwa w rozgrywkach PlusLigi spowodowana Pucharem Świata sprzyja meczom towarzyskim. Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał pierwszoligowy Energetyk Jaworzno, mimo że wystąpił w okrojonym składzie.

Magdalena Gajek

Energetyk Jaworzno w I lidze mężczyzn radzi sobie nadspodziewanie dobrze i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. W pojedynku z ekipą z PlusLigi nie wygrał jednak nawet seta. W ataku w drużynie gospodarzy dobrze radził sobie Mateusz Malinowski, który do Jastrzębskiego Węgla trafił właśnie z I ligi. Najskuteczniejszy w drużynie Lorenzo Bernardiego był Ashlei Nemer (61% punktowych ataków).

Jastrzębski Węgiel - MCKiS Energetyk Jaworzno 5:0 (25:18, 25:21, 25:18, 25:19, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Margarido, Nemer, Malinowski, Gawryszewski, Bontje, Bozko, Rusek (libero) oraz Polański i Sufa.

Energetyk: Kwasowski, Michalski, Zmuda, Kulikowski, Adamajtis, Fitrzyk, Sobczak (libero) oraz Wojtowicz, Laba i Jedryczka.