Przewidywalny koniec - relacja ze spotkania KPSK Stal Mielec - Atom Trefl Sopot

Siatkarki Stali Mielec nie zachwyciły swoich kibiców w ostatnim pojedynku rundy zasadniczej. Najsłabsza drużyna PlusLigi Kobiet sprawiła tylko malutka niespodziankę, wygrywając jednego seta z osłabionym wicemistrzem z Sopotu.

Miłosz Marek

Wyniki sobotnich pojedynków i układ tabeli pokazał, że niedzielne starcie w Mielcu było spotkaniem jedynie o prestiż. Team z Podkarpacia musiał pogodzić się z ostatnim miejscem w tabeli i rozgrywaniem meczów barażowych, a Atom Trefl z pozycją wicelidera, tuż za plecami Banku BPS Muszyna.

Mimo tego faktu trenerzy nie oszczędzali swoich podopiecznych, wystawiając większość swoich podstawowych siatkarek. Trener Alessandro Chiappini zdołał namówić do gry Amerykankę Megan Hodge, a także Niemkę Corinę Ssuschke-Voight, która odmówiła udziału w poprzednim meczu. Tym razem pojawiła się na parkiecie jedynie w drugiej części gry.

Ta okazała się pechową dla przyjezdnych, mimo aż 6-punktowego prowadzenia na drugiej przerwie technicznej. Przewaga została szybko roztrwoniona przez własne błędy, których w końcówce sopocianki popełniły zbyt wiele. Czujne gospodynie zwietrzyły swoją szansę i w pełni ją wykorzystały. Była to najlepsza odsłona w ich wykonaniu tego dnia. Zdecydowania najbardziej udana w ataku, co przesądziło o końcowym sukcesie, zwycięstwie 25:21.

Był to jedyny pozytywny aspekt dla nielicznej, mieleckiej publiczności. W pozostałych setach zdecydowanie lepsze okazywały się Atomówki. Do zwycięstwa poprowadziła je Ewelina Sieczka, autorka 19 punktów dla swojej drużyny, a także Katarzyna Konieczna, autorka 17 oczek. Jednak prawdziwą bohaterką spotkania okazała się młoda polska środkowa, otrzymująca coraz więcej szans od Chiappiniego. Mowa o Mai Tokarskiej, która w Mielcu po raz kolejny pokazała się z najlepszej strony, jeśli chodzi o blok. W niedzielne popołudnie zaliczyła ich aż 10! To z pewnością jeden z lepszych wyników w całym sezonie zasadniczym.

Siatkarki z Trójmiasta, poza wspomnianą drugą partią, nie miały problemów z punktowaniem ostatniego zespołu w tabeli. Pojedynek zakończył się w czterech setach, a najlepszą siatkarką meczu wybrana została Maja Tokarska.

KPSK Stal Mielec - Atom Trefl Sopot 1:3 (15:25, 25:21, 12:25, 19:25)

Stal Mielec: Kandora, Szpak, Babicz, Pycia, Liliom, Wilczyńska oraz Szymańska, Kociova, Szymańska, Pykosz.

Atom Trefl: Konieczna, Hodge, Dziękiewicz, Wilk, Sieczka, Tokarska, Saad (libero) oraz Maj, Ssuschke-Voigt, Bełcik.

MVP: Maja Tokarska (Atom Trefl)