Walczymy o każdego seta - komentarze po meczu Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów

- Resovia rozstrzelała nas zagrywką - powiedział po przegranym meczu w hali Polonia kapitan częstochowskiego zespołu, Dawid Murek. Goście z Podkarpacia pewnie pokonali miejscowy Tytan AZS 3:0, udanie rewanżując się Akademikom za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek.

Arkadiusz Dziublak

Olieg Achrem (kapitan Asseco Resovii Rzeszów): Cieszymy się ze zwycięstwa za trzy punkty. Była to dla nas bardzo ważna wygrana, ponieważ spodziewaliśmy się w Częstochowie trudnej przeprawy. Dziś w naszym zespole bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka i dzięki temu od samego początku mogliśmy kontrolować przebieg spotkania.

Dawid Murek (kapitan Tytana AZS Częstochowa): Resovia rozstrzelała nas zagrywką. Drużyna z Rzeszowa była dziś doskonale dysponowana, a my nie mogliśmy się jej przeciwstawić w żadnym siatkarskim elemencie. Muszę przeprosić naszych kibiców za to, że nie podjęliśmy walki z rywalem. Przed nami już niebawem bardzo ważny mecz w Gdańsku, a następnie w Challenge Cup z Voley Rennes i na tym będziemy się teraz koncentrować.

Andrzej Kowal (trener Asseco Resovii Rzeszów): Bardzo chcieliśmy się zrewanżować AZS-owi za porażkę w pierwszej rundzie na własnym parkiecie. Resovia walczy teraz o każdy punkt, a nawet o każdego seta, bo one mogą decydować o miejscu w tabeli na koniec rundy zasadniczej. Oby ta passa zwycięstw, która trwa od meczu z ZAKSĄ, była jak najdłuższa.

Marek Kardoš (trener Tytana AZS Częstochowa): Bardzo ciężko gra się z tak dobrze dysponowaną drużyną, jaką była dzisiaj Resovia, ale mimo wszystko trzeba podjąć rękawicę i spróbować powalczyć o meczowe punkty.