Obawialiśmy się tego meczu - komentarze po spotkaniu Finlandia - Polska

Polscy siatkarze pokonali 3:0 reprezentację Finlandii. Marcin Możdżonek i Andrea Anastasi bardzo cieszyli się ze zwycięstwa, bo Finowie nigdy nie byli ulubionym rywalem biało-czerwonych.

Agnieszka Kaszuba

Marcin Możdżonek (kapitan reprezentacji Polski): Obawialiśmy się Finów, bo wcześniej grali przeciwko nam znacznie lepiej. Dzisiaj nie serwowali tak dobrze, jak dotychczas i to ułatwiło nam grę. Kilka razy też zablokowaliśmy rywali w kluczowych momentach.

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): Wcześniej mieliśmy problemy z Finlandią, ale tym razem moi zawodnicy byli bardzo skoncentrowani i grali dobrze. Dzisiejsze zwycięstwo jest ważne, ale wciąż pozostały nam dwa mecze do rozegrania.

Tuomas Sammelvuo (kapitan reprezentacji Finlandii): Mieliśmy wiele problemów z naszym przyjęciem i obroną, a także blokiem Polaków. W drugim secie graliśmy lepiej, ale nie utrzymaliśmy odpowiedniego poziomu przez całe spotkanie.

Daniel Castellani (trener reprezentacji Finlandii): Polski blok był niezwykle trudny do ominięcia. Polacy przyjmowali też dobrze, w przeciwieństwie do nas. Nieźle graliśmy jedynie w drugim secie, ale to wciąż było za mało.