Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Puchar Jelcyna: Sromotna porażka - relacja z meczu Brazylia - Polska

Spotkanie z kadrą Brazylii, która nie gra w najsilniejszym składzie, na długo pozostanie w pamięci młodych Polek, które z seta na set zagrały coraz słabiej.
Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

Drugi dzień turnieju o Puchar Jelcyna przyniósł naszej reprezentacji konfrontację z Brazylijkami. Obie drużyny przyjechały do Jekaterynburga w rezerwowym składzie. Jednak pomiędzy obiema ekipami jest znacząca różnica, Canarinhos pokonały bowiem Włoszki, więc były zdecydowanymi faworytkami spotkania z Polkami.

Początek spotkania był w wykonaniu polskich siatkarek katastrofalny, złe przyjęcie i same ataki w aut. Dopiero po czasie, o który poprosił Alojzy Świderek biało-czerwone zdołały zdobyć pierwszy punkt z własnej akcji (1:5). Błędy własne w przyjęciu i ataku Kingi Kasprzak wywołały zmianę, na parkiecie pojawiła się Aleksandra Wójcik. Nasze siatkarki udanie kończyły akcje, by zaraz popełnić prosty błąd - na przykład zaserwować w siatkę; taki scenariusz powtarzał się często, co powodowało, że rywalki nadal z łatwością budowały przewagę, a Polki nie potrafiły się rozpędzić.

Na parkiet w drugim secie wybiegły aż trzy przyjmujące, Wójcik i Ewelina Sieczka jako przyjmujące, a Kasprzak po przekątnej z rozgrywającą, czyli jako atakująca. Jeśli wziąć pod uwagę słabe przyjęcie był to dobry manewr, ale niezbyt skuteczny atak Kasprzak mógł już zastanowić nad powodami takiej roszady. Gra naszej reprezentacji pozostawiała wiele do życzenia, a doskonale obrazował ją wynik, który z każdą akcją był coraz bardziej korzystny dla Brazylijek, grających swobodnie (3:13). Kasprzak równie szybko powędrowała do kwadratu dla rezerwowych, jak w premierowej odsłonie, tym razem zmieniła ją nominalna atakująca Iga Chojnacka.

Na drugiej przerwie technicznej Brazylijki prowadziły 12 punktami! Dwa bloki pary Wójcik-Tokarska, dobra obrona oraz autowe ataki Canarinhos sprawiły, że ta przewaga zmalała o połowę, by za chwilę bardzo szybko powiększyć się dzięki błędom Polek. Tę partię zakończył blok na Chojnackiej.

Następny set przyniósł jeszcze inne ustawienie, na boisku były Sieczka, Wójcik i Zuzanna Czyżnielewska. Kilka niedokładnych rozegrań Joanny Wołosz wywołało zmianę, na parkiet weszła Ewelina Tobiasz. Ta roszada niezbyt poprawiła polskie rozegranie, które było zależne od przyjęcia - najsłabszego elementu reprezentacji. Przewaga Canarinhos oscylowała w granicach 10 punktów, ale jej powiększanie nie należało do trudnych zadań. W miarę upływu czasu pojawiło się pytanie - czy Polki zdołają zdobyć więcej niż 10 punktów? Zdołały dzięki atakowi środkowej Aleksandrze Sikorskiej. Jednak wynik nadal był bardzo niekorzystny dla naszej reprezentacji.

Polska - Brazylia 0:3 (18:25, 13:25, 12:25)

Brazylia: Claudia, Priscila, Sassa, Andressa, Joyce,Natasha, Suelen (libero) oraz Juliana, Anna Tiemi, Gabriela, Leticia.

Polska: Wołosz, Czyżnielewska, Kasprzak, Sieczka, Tokarska, Kąkolewska, Strasz (libero) oraz Wójcik, Głaz, Chojnacka, Sikorska, Tobiasz.

Trzeciego dnia turnieju o Puchar Jelcyna Polki zmierzą się z reprezentacją Włoch. Początek meczu o godzinie 13.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6):
 • chieri Zgłoś komentarz
  trenerze-teoretyku prosimy odejść. nam potrzebny jest trener-praktyk (tylko nie polska myśl szkoleniowa, która nie istnieje), który potrafi zareagować w trakcie meczu. Decyzje Świderka
  Czytaj całość
  doprowadzają mnie do złości. Sztandarowym przykładem jego nieudolności jest dzisiejszy wyczyn Kasprzak. Nasza przyjmującą zdobyła dziś 0 punktów (słownie: zero). a trener dalej swoje...
  • arc Zgłoś komentarz
   Myślę, że jesteśmy na tym turnieju po raz ostatni. Będzie nam coraz trudniej o klasowego przeciwnika w meczu towarzyskim, skoro mamy takie podejście do jednego z lepiej obsadzonych
   Czytaj całość
   turniejów europejskich. gratuluję selekcji.
   • kg Zgłoś komentarz
    Zgadzam się z poprzednikami. Kompromitująca gra. Ale taka gra jaka selekcja. To niedopuszczalne aby tak zestawić drużynę Narodową. Jestem tylko sympatykiem tego sportu, ale potrafiłbym z
    Czytaj całość
    naszej ligi zestawić kilka znacznie lepszych zespołów. Nietety trener udowodnił wszystkim, że nie nadaje się do prowadzenia zespołu narodowego.
    • stary kibic Zgłoś komentarz
     Dramat, to będzie w jesieni, jeśli ze swojej selekcji Świderek nie wyciągnie wniosków i kilku nabytków do pracy na zapleczu. Obecne zaplecze nie spełnia oczekiwań i nie daje gwarancji
     Czytaj całość
     wyrównanego składu. Z tymi taczkami, to tak trochę na wyrost.. A najlepsze i tak będą najlepsze, bo niewiele z nich musi akceptować metody szkoleniowe polskich udawaczy trenerskich, tylko grają zagranicą..
     • DF Zgłoś komentarz
      Czyli jaki trener taka reprezentacja, jaki trener taka gra, jaki trener takie powołania. Podsumowując na taczki z nim i buraczki.
      • maro Zgłoś komentarz
       młode siatkarki pojechały po naukę - tak swoje decyzje personalne tłumaczył Świderek. można teraz zapytać czego się te młode zawodniczki nauczyły w tym meczu - odpowiedź prosta -
       Czytaj całość
       przegrywania do 12 czy 13. wstyd. powinniśmy tam grać w najsilniejszym składzie i próbować równorzędnej rywalizacji z tymi ekipami. na takie eksperymenty podczas towarzyskich turniejów to sobie mogą pozwolić najlepsi a nie my!
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×