WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wybory w FIVB - Przedpełski wiceprezesem?

Już w najbliższą środę w Anaheim (USA) rozpocznie się 33. Światowy Kongres FIVB. Będzie on trwał 3 dni, a jego głównym wydarzeniem będzie wybór następcy Jizhonga Weia - prezesa Federacji.
Tomasz Stawarski
Tomasz Stawarski

Kandydatami na nowego prezydenta FIVB, który będzie rządził Federacją w latach 2012-2016 są:

- Doug Beal (USA) – członek Rady Administracyjnej FIVB i prezes Amerykańskiej Federacji Siatkówki
- Ary Graca (Brazylia) – wiceprezes FIVB, prezes Południowoamerykańskiej Konfederacji Siatkówki i prezes Brazylijskiej Federacji Siatkówki
- Chris Schacht (Australia) – prezes Australijskiej Federacji Siatkówki

Wybory odbędą się w ostatni dzień kongresu, a kluczowe "starcie" rozegra się najprawdopodobniej między Ary Graça i Dougiem Bealem. Aby zagwarantować poprawność i demokratyczność głosowania, w tym roku po raz pierwszy w historii zostanie powołany Komitet Elekcyjny, na czele z ustępującym prezesem z Chin, który wybierze obserwatorów wyborów.

W Anaheim będziemy mieli też polskie akcenty - prezentację mistrzostw świata w siatkówce plażowej w 2013 roku w Starych Jabłonkach oraz mistrzostw świata mężczyzn w 2014 roku, których gospodarzem będzie Polska. Dużą szansę na objęcie posady wiceprezesa Federacji ds. marketingowych ma Mirosław Przedpełski, prezes PZPS. Zapewnia on, że tak stanie się wtedy kiedy prezesem FIVB zostanie Brazylijczyk, któremu Polak będzie kibicował.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
plusliga.pl

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • duszyczka 0
  Jeśli Przedpełski zostanie tym wiceprezesem to jest duża szansa, że mistrzostwa świata w 2014 roku w Polsce będą naprawdę bajeczne. Wiadomo, że będąc w blisko głównych zarządzających łatwiej niektóre projekty wprowadzić w życie, tak jak wspominał Przedpełski przy okazji omawiania pomysłu otwarcia mundialu na Stadionie Narodowym w Warszawie.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×