VII Memoriał Ambroziaka: Częstochowianie nie dokręcili śruby, Politechnika z piątym miejscem

Siatkarze AZS-u Politechniki Warszawskiej pokonali 3:0 Wkręt-met AZS Częstochowa i to oni zajęli piąte miejsce w VII Memoriale im. Zdzisława Ambroziaka.

Kinga Popiołek

Akademickie zespoły z Warszawy i Częstochowy spotkały się w sobotę w meczu o V miejsce po tym, jak dzień wcześniej uległy Indykpolowi AZS Olsztyn i Arkasowi Izmir.

Znacznie lepiej gra układała się podopiecznym Jakuba Bednaruka, którzy bardzo dobrze spisywali się w bloku. Szczególnie dotkliwie częstochowianie odczuli to w pierwszej partii, kiedy to przez kilka akcji nie mogli wyprowadzić skutecznego ataku. Równie dobrze funkcjonowała zagrywka, a w tym elemencie byłym kolegom dawał się we znaki Fabian Drzyzga.

Inżynierowie prowadzili grę od początku do końca, w pierwszych dwóch setach kontrolując sytuację nie pozwalali rozwijać się przeciwnikowi. Jednak nie potrafili utrzymać koncentracji przez całe spotkanie, bowiem w środku trzeciej partii przytrafił im się przestój, a wówczas akademicy z Częstochowy doprowadzili do wyrównania. Po kilku minutach zawodnicy Politechniki przebudzili się i w końcówce nie pozostawili rywalom pola do popisu.

Na zakończenie meczu wybrano najlepszych zawodników z każdej ekipy. Wyróżnienia powędrowały w ręce Marcina Janusza (AZS Częstochowa) i Marcina Nowaka.

AZS Politechnika Warszawska - Wkręt-met AZS Częstochowa 3:0 (25:19, 25:18, 25:20)

Wkręt-met AZS Częstochowa: Janusz, Hunek, Hebda, Bociek, Marcyniak, Kaczyński, Bik (libero) oraz Piechocki.

AZS Politechnika Warszawska: Drzyzga, Nowak, Wierzbowski, Szymański, Zajder, Siezieniewski, Potera (libero) oraz Olenderek (libero), Adamajtis, Dryja, Szuleka, Stefanović.