Pewne zwycięstwo ostrowczanek - relacja z meczu AZS KSZO - Silesia Volley

Zwycięstwem bez straty seta rozpoczęły I-ligowy sezon siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, pokonując we własnej hali Silesię Volley Mysłowice/Chorzów.

Od pierwszych piłek bardzo dobrze w mecz weszły siatkarki miejscowego AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św., które na czele z kapitan Iwoną Kosiorowską szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie w pierwszej partii (5:1). Mimo, że ekipa przyjezdnych próbowała nawiązać równorzędną walkę z gospodyniami, to jednak coraz odważniejsze ataki ostrowczanek, a szczególnie Agnieszki Starzyk-Bonach sukcesywnie zbliżały podopieczne trenera Dariusza Parkitnego do końcowego sukcesu w otwierającym spotkanie secie. Prowadzenie 18:12 wystarczyło, aby zawodniczki AZS KSZO spokojnie dograły partie do końca, pokonując ostatecznie rywalki do 15, a ostatnia akcją w tej odsłonie - po bardzo dobrej zagrywce Małgorzaty Ślęzak - popisała się Starzyk-Bonach.

Drugi set od początku był już bardziej wyrównany. Przy stanie 6:6 coraz lepiej w mecz wchodziła Starzyk-Bonach, z której atakami nie mogły poradzić sobie zawodniczki Silesi. Zespół gości doprowadził do wyrównania po 13, a Sylwia Andrysiak dała swojej drużynie prowadzenie. Ostrowczanki jakby przez chwilę straciły kontrolę nad rywalkami, ale w porę się zmobilizowały i doprowadziły do wyrównania 20:20. AZS WSBiP KSZO nie dał sobie jednak wyrwać zwycięstwa w drugiej partii, którą skutecznym atakiem zakończyła Katarzyna Brojek.   Trzeciego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęły siatkarki z Mysłowic, które wykorzystały błędy w przyjęciu pomarańczowo-czarnych i prowadziły już 9:3. Kolejne skuteczne ataki przynosiły punkty przyjezdnym, które - wydawało się - że mają tę partie pod kontrolą, gdyż prowadzenie 18:12 to już spora zaliczka i najlepsza droga do zwycięstwa w trzeciej partii. Ostrowczanki jednak niesione dopingiem swoich kibiców nie poddały się i zdołały doprowadzić do remisu 22:22. Klasą dla siebie w tym secie była Starzyk-Bonach, która na dobre rozegrała się i była nie do zatrzymania. Wprawdzie Silesia walczyła dzielnie i mając piłki meczowe była blisko celu, jednak to ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego w końcowym rozrachunku pokonała przeciwniczki 28:26. Ostatnia piłka w spotkaniu należała do Małgorzaty Ślęzak, która atakiem po prostej zakończyła partięi tym samym cały mecz dla AZS WSBiP KSZO 3:0.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - Silesia Volley Mysłowice/Chorzów 3:0 (25:15, 25:23, 28:26)

AZS WSBiP KSZO: Piekarczyk, Brojek, Buławczyk, Kosiorowska, Starzyk-Bonach, Ślęzak, Soja (libero) oraz Dydak, Świerszcz.

Silesia: Soja, Susek, Wysocka, Andrysiak, Polak, Karczmarzewska-Pura, Nickowska (libero) oraz Sachmacińska.

MVP spotkania została Natalia Piekarczyk (AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.).